Yazı Detayı
20 Ağustos 2021 - Cuma 22:42
 
Mustafa Kemal'i Doğru Anlamak
Mehmet İPEKSEVER
urfasonhaber@gmail.com
 
 

Adı: Mustafa Kemal

 

Soy Adı: ATATÜRK

 

Doğum yeri: Selanik Osmanoğlu Hanedanın Yönettiği Türk Devleti Toprağı

 

Vefatı: 1938.

 

Yaşı 57

 

Ömrüne Sığdırdıkları: Yıkılmış İşgal edilmiş Bir İmparatorluktan Yeni Devlet  

                       Kurmak.

                       Katıldığı 11 Savaşın 11 ni kazanmak

                        Bunlardan dolayı 24 Madalya 7 Nişan Sahibi

                        Okuduğu Kitap Sayısı 4000

                        Yazdığı Kitap Sayısı 11

                        En Büyük Eseri üzerinde yaşadığınız ve Nefes  

                        Aldığınız TÜRKİYE CUMHURİYETİ

                        Kurduğu Fabrika Sayısı 48 bunların 5 tanesi Uçak  Fabrikası.

 

ATATÜRKLE UĞRAŞMAYIN ÇÜNKÜ ONUN DÜŞMANLARI HİÇ KAZANMADI

 

Atatürk dine karşı değil dinin ticaretini yapanlara karşıdır

 

Ülkemizde kavram kargaşası var. Bundan dolayıdır ki hiç bir değerimizi yerli yerince oturtturmuyoruz bunlardan biri de Mustafa Kemal ATATÜRKTÜR.

 

Atatürk’ü doğru anlamak için doğru perspektiften bakmamız gerekir ne dine inanmayan kendilerini ateist olarak tanıtıp Kemalizm yani Atatürkçülüğün ne olduğunu anlamadan Kemalizm içi boş bir kavram olarak onu ilahlaştırmaya çalışanlar nede hakkında hiç bir araştırması olmayan aklınca, din adına onun, dine yaptığı hizmetleri görmezden gelip o ve arkadaşları olmasaydı ülkede ezan sesi yerine çan sesi dinleyeceklerinin farkına varmadan İngiliz ve Amerikan emperyalizminin kucağında yatıp 24 saat ona ve arkadaşlarına küfür eden kukla yobazlardan olmayın, vicdanımız ve tarihin ışığındaki Atatürk’ü doğru tanımalıyız.

 

Yaşamış olduğu zamanın koşullarını da göz önünde bulundurarak doğruları ortaya koymalıyız.

 

Emperyalistler tarafından bölünüp parçalanan bir imparatorluktan kalan yanmış yıkılmış bir Anadolu’da, küllerinden yeniden İstiklal meşalesi yakarak yeni bir Cumhuriyet kurmuştur.

 

Böyle bir büyük lidere hakaret etmek en büyük ahmaklıktır. Öte yandan onu şemsiye olarak kullanıp Kemalizm eşittir dinsizlik, Kâbe sizin olsun kıblemiz Anıtkabir, ya da günü gelince son put’un olduğu Anıtkabir’i yıkacağız saçmalığı da Balıkesir’de cuma hutbesi okuyan Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan en büyük kötülüktür. Alçakça bir harekettir. 57 yıllık ömrünü çok az yaşadığı çocukluğu hariç millete vatana feda etmiştir. ‘’Vatan, Bayrak, Millet uğruna Trablusgarp’tan Balkanlara, Balkanlardan Çanakkale’ye, Filistin’e Doğuda Bitlis, Bingöl, Rus cephesine Diyarbakır’a, cepheden cepheye koşan Mustafa Kemal’e dinsiz deyip hakaret eden de, onu ilahlaştırıp dinsizliğine alet eden de ahlaksız ve alçaktır. Namussuzdur.

 

Mustafa Kemal’i ön yargısız tanımak istiyorsan Erzurum ve Sivas kongrelerini okumalısın. Yok, öyle sabah kalkıp üç ateist için Mustafa Kemal’e hakaret etmek. Onun kurduğu Cumhuriyeti yıkmaya çalışmak bu emperyalizme hizmetten başka bir şey değildir. Elinizi vicdanınıza koyun iyi araştırın ve göreceksiniz ki ilk işiniz oturup ona Fatiha okuyacaksınız ya da sevgi ve özlemle yad edeceksiniz, yeter ki sapla samanı birbirinden ayırt edin.

 

 

.

 

 
Etiketler: Mustafa, Kemal'i, Doğru, Anlamak,
Yorumlar
Haber Yazılımı