Yazı Detayı
05 Ekim 2021 - Salı 11:32
 
Düşüncelerimiz Farklı Ama Vatanımız Bir
Mehmet Ali ULUĞ
urfasonhaber@gmail.com
 
 

İnsanoğlu sıkıntıya dara düştü mü Allah’ı hatırlar. Eğer akıllı kimse ise tövbe eder, doğru yol almaya başlar. Ne var ki refaha kavuştu mu tekrar aklına düştükçe, eski günlerdeki gibi eğlence şatafatlı günleri aklına geldiğinde kendinden geçer gibi olur ve devenin yularını gevşetir gibi gevşerse. Şeytanda bunu fırsat bilir boynuna biner ama akıl sahipleri Şeytanın tuzağını fark eder ve Tövbe ederek tuzaklara düşmemek için dikkat eder ve Allahtan yardım ister.

 

Siyasetçilerimizde düşmana karşı zafer elde ettiği zaman şeytanın ve nefsinin tuzaklarına düşmemek için dikkat ve tedbiri elden bırakmadan gevşemeden önlemlerini almaları lazım gelir. Çünkü düşman hiçbir zaman boş ve tuzaksız durmaz hele ki bu düşman İsrailli Yahudilerinin başında bulunduğu Amerika ise bir kat daha dikkat etmesi lazım malum Yahudilere asla güven olmaz. Şimdiye kadarki icraatları ve verdikleri sözler malum.

 

Irak, Libya, Cezayir, Sudan, Somali, Afganistan, Lübnan Mısır ve Suriye’yi bugünkü duruma getiren şüphesiz Amerika’dır. Amerika planlarını projesini gerçekleştirirken asıl derdi hiç şüphesiz Türkiye’dir. Osmanlı imparatorluğundan sonra Ortadoğu’da istediği gibi at koşturmaya başladı. Etrafındaki yalaka ülkelerle beraber, Ama ayakları hep Türkiye’nin aslanlarına takıldı. Türkiye halkı ve aslan Mehmetçikler conilere asla meydanı boş bırakmayacaktır.

 

Arap ülkelerin hepsini kontrollerine aldılar. Kendi atadıkları kukla liderlerin sayesinde sıra Türkiye’ye gelmişti. Diğer ülkelerde yaptıkları gibi kendi kurdukları terör örgütlerini Türkiye’nin başına bela ettiler. 40 yıl geçti başaramadılar, binlerce şehit verildi ama yine teslim olmadı en zayıf döneminde bile. Hele şimdi planları şeytanlıkları şirinlikleri ekonomik tehditleri hepsi boş.

 

Çünkü karşılarında zayıf el pençe duran bir ülke ve lider yok. Karşılarında tarih boyunca ülkesi ve bayrağı için savaşan zaferler kazanan ve tekrar gerekirse seve seve canını verecek 82 milyon Türk halkı var ve masada ağızlarının payını veren imanlı ve cesaretli bir lider var. Yeter ki bir ve beraberlik içinde dürüst. Vatansever ve en önemlisi kardeş olalım ve içimizdeki çürükleri temizlersek Allah’ın izniyle gelecek bizimdir.

 

Âlemde herkes sevgilisine koşar. Bu, bir yaratılış yasasıdır. Biz millet olarak amacımızı belirlemiş ve tarihe öylece, kendine güven duyarak, kişilik geliştirerek çıkmıştık. Amacımız “İ’lay-ı Kelimetullah- Allah’ın adını yüceltmek” idi. Amaç belli, sevgili belliyken hedefe varmak zor olmamıştı. Çünkü dünyada amacını belirlemiş hiçbir toplum veya birey, bu uğurda gayretini de esirgememişse, sonunda amacına ulaşır.

 

Bizlerde Türkiye olarak farklı düşüncelerimizi bir kenara bırakarak ortak payda bir araya gelirsek hiçbir güç bizi yenemez Allah’ın izniyle…

 

Dünyaya karşı hepimizin ortak yanı Dinimiz, Kitabımız, Peygamberimiz, Vatanımız, Milletimiz ve Bayrağımız bir.                                           

 
Etiketler: Düşüncelerimiz, Farklı, Ama, Vatanımız, Bir,
Yorumlar
Haber Yazılımı