Yazı Detayı
20 Ağustos 2021 - Cuma 23:11
 
Zor Zamanlar Yaşıyoruz
Halil DÖNMEZLER
urfasonhaber@gmail.com
 
 

Dünya genelinde bir salgın var. Milyonlarca insan bu salgında hayatını kaybetti. Henüz geçmiş ve bitmiş değil…; Salgınla mücadelede aşı!!!! Aşı olmak çok önemli… Lütfen aşılarımızı yaptıralım ve salgına karşı tedbirlerimizi alalım, sosyal mesafeye ve temizliğe özen gösterelim, maske kullanmayı ihmal etmeyelim.

 

Ülkemiz zor zamanlar yaşıyor! pandemi nedeni ile kısıtlamalar ile gelen ekonomik sıkıntı Terör ile mücadele ülke sınırlarımızda oluşan güvenlik sorunu Askerimizin yaptığı dış operasyonlar bir taraftan deprem ve sel gibi afetler diğer taraftan ülkemizin oksijen deposu olan orman yangınları ile mücadele diğer yandan can kayıplarımız hepimizi derinden üzmüştür. Bizler bu üzüntüleri yaşarken en çok sinir olduğum siyasilerin destek ve yandaşlarının tavrı ve tutumu yardımlaşmaya en çok ihtiyacımızın olduğu bu zor zamanlarda yaraların sarılması acıların biraz dinmesi için birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekirken bazı siyasi odakların fırsat beklermiş gibi öneri çözüm ve yardım gibi planlar yapması gerekirken salgını ve Afetleri siyasi ranta dönüştürmeleri Devlet ile Milleti karşı karşıya getirmek istemeleri bizleri üzdüğü gibi ne insanlık ahlakına ne siyasi etik kurallarına uymuyor. Evet bir sıkıntı ve bir ihmal olabilir bunları yerinde inceleyip yaralar sarıldıktan sonra hayatı normale geçirdikten sonra öneri ve teklifler ile yürütmeye ve dahi kamuoyuna sunulması çözüm ve projelerle hata ve yanlışlardan geri dönülmesi ihmalleri bertaraf edip sorumlular ile ilgili çalışma içine girilmesi daha uygun daha etik olurdu Sel olmuş millet canını malını kaybetmiş acı içinde iken siyasiler afet bölgesinde siyaset yapmaya çalışıyor, Ormanlarımız yanıyor siyasiler yine yangın bölgesinde siyaset derdine düşmüş milleti çalışmaya yardıma davet etmek yerine milleti isyana teşvik edecek davranışlar içinde siyasi rekabetini siyasi ranta çevirme derdine düşmüşler.

 

Yazık, yarın sizlerde bu ülkeyi yönetecek pozisyonlarda olabilirsiniz. Sizin dönemde de Allah korusun afetler yaşanabilir. Bunu unutmayın bu halk unutmaz!!! Hatırlatayım.

 

Evet, dediğimiz gibi Ülkemizde zor zamanlar yaşıyoruz Covit19 salgını, ekonomik kriz, Sel ve afetler ve bir şehrimizde aynı anda başlayan orman yangınları ile can kayıplarımız bizleri çok çok üzmüştür hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum.

 

Bizim bu zor zamanlarımızda birlik beraberlik içinde olmamız gerekiyor. Elimizden gelen yardımı yapmamız yaralarımızın sarılması için çaba göstermemiz gerekiyor, Covit19 salgını için tedbir almamız temizlik, hijyen, maske ve sosyal mesafe kurallarına uymamız ve en önemlisi aşılarımızı yaptırmamız gerekiyor.

 

Yarınlarımız için, daha güzel bir Türkiye için, Allah yardımcımız olsun…

 

Sevgi ve Saygılarımla.

 

Zor Zamanlar yaşıyoruz

 
Etiketler: Zor, Zamanlar, Yaşıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı