Yazı Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 14:21 Bu yazı 569 kez okundu
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e Açık Mektup!
Aziz EMEKTAR (Dobra Dobra)
 
 

Sayın Başkan: 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde büyük bir heyecanla Değerli Urfalıların yüzde 67’lik oy oranı ile başa geldiniz.

 

Türkiye’nin büyükşehirlerin çoğunu AK partinin kaybetmesine rağmen siz bu oyu Zeynel Abidin Beyazgül olarak aldığınızı zannetmeyin. Bu değerli oylar Urfalının Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisinin bir zuhurdur. Milli görüş camiasının emeğidir, siyasi ders örneği veren Şanlıurfalının oyudur. Şanlıurfa’ya bu kadar hakaret etmeye sizin hakkınız yok. Beyazgül olarak getiren Urfalıların karşısında karagül olarak Milli Görüş terbiyesinden gelenlere alay ettirmeye hakkınız yoktur

 

“Başkanım sana tavsiyem odanızın ara koridorunda olan gelmiş geçmiş belediye başkanlarının resimlerine bak ve incele…”

 

Şanlıurfalı 1977 yılında bir hata yapmış. O gün siyasi konjüktörün gereği elim kırılsaydı da oy vermeseydim demiş. Bir de bugün Şanlıurfalıların Cumhurbaşkanına sevgisine rağmen Beyazgül’e (karagüle) beyler bu açık mektubu yazma ihtiyacını eski bir köşe yazarı, televizyon moderatörü ve Şanlıurfa sevdalısı olmamdan icap etti. İnsanlar bize sokakta yürürken kaybolan belediye başkanına yetişemiyoruz diyor;

 

Sayın Başkan bu mektubu oku! Etrafındaki dal kavuklara okut! Yalakalara okut! Bir Şanlıurfa belediye başkanı olana kadar yazıma devam edeceğim. Bu bilinmeli ki diyar-ı mundar olan bu şehri diyar-ı murdar ettirmeyiz. Beyazgül “karagül” olursa buda onun tercihidir. Ama biz Beyazgül’ü de Beyazgül olarak koruyup vefakâr, cefakâr Urfalının gül olarak koklanması için elimizden geleni yaparız. Beyler beyler… Ayılın birkaç kuruş para ile satılmış kalemler, körelmiş kalpler, fosilleşmiş kafalar ve ipotek altına alınmış akıllar olabilirsiniz ama aziz Şanlıurfalıları alamazsınız, Baskı altında tutamazsınız.

 

 Elime prangaları vurabilirsiniz ama ne kalbime ne kalemime nede vicdanıma hâkim olamazsınız. Bir sonraki durak “Urfa asfalt yolunda, çantası var kolunda, herkes gider sevgilisine yolunda” muhafazakâr milli görüş davasına insani mütedeyyin olan asil Urfalılara bu kadim şehre toz kondurmayız.

 

Bakın tam bir belediye başkanı olana kadar siyaset cambazları Sayın Beyazgül’ü bırakın. Belediyeciliği kara lekeye çevirmeden  karagüle leke atmadan görevini yapsın…! Patlıcan demesini de biliriz balcan demesini de. Ben çakma Urfalı değilim kırolar Beyazgül’ü sevenler çetesi frene basın! Ben ve aziz Şanlıurfalılar Beyazgül’ü gül olarak ismini korumak için kararlıyız. Sizi gidi gidi kirliler çekilin. Bir sonraki yazımı takip edin fırtına koptu kasırga geliyor. Ey tahta kovboy, sahte şövalyeler düşün Urfa’nın yakasından, düşün peygamberler şehrinin yakasından firavunlar ensenizdeyim. Ben sahadayım Urfalılarımızın son sözü şu zılgıtlarla getirdiğimiz Beyazgül’ü ağıtlarla göndermeyiz. Bunu bilin her Urfalı vatandaşlar ilk defa Şanlıurfa büyükşehir belediyesine sarı kart gösteriyor.

 
Etiketler: Şanlıurfa, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, Zeynel, Abidin, Beyazgül’e, Açık, Mektup!,
Haber Yazılımı