Yazı Detayı
08 Haziran 2019 - Cumartesi 12:02 Bu yazı 308 kez okundu
 
Sanata Sponsor Olmak!
Mehmet Yücel
ekspresurfa@gmail.com
 
 

Sanatsal etkinlikler farklı düşüncede birçok insanın bir araya gelerek deşarj olduğu ortamlardır.

Sergi, konser, sinema veya bir imza günü. Çünkü sanat insanın görme ve işitme duyularını harekete geçirmekle birlikte duygusal anlamda da doyuma ulaşmasını sağlar. Sanat etkinliklerinde sanatsal sunumun yanında en önemli konulardan birisi etkinliklerde ki sponsorluktur.

Etkinliğe destek veren kuruluş ya da özel müteşebbis'in  tanınmasına da imkan sağlar. İlimizde bu konunun insanlarımız tarafından önemsendiği pek söylenemez. Tabiki bazı etkinliklere sponsor olanlar olmuştur. Sanata ve sanatçıya değer verenleri görünce umudumuz artmıyor değil.

 

Örneğin; bir resim sergisine Medikalciler Derneği Başkanı Sayın Ahmet Bulut bey, Şanlıurfalı yazar olan Mehmet Emin Kuş'un imza gününe ve resim sergisine Nevali otel sahibi işadamı sayın Çetin Aslan beyin sponsor olması, sanata verilen değer açısından alkışlanacak tutumlardır. Bu nedenle her iki sanatseveri tebrik ediyor, bu tutumların Şanlıurfa' da artmasını diliyoruz.

Bilinmelidir ki sanatsal etkinlikler özellikle de sponsor olan kuruluş, STK,  şahısların tanınmasında önemlidir. Sponsorluk kavramı öyle milyarlarca liranın harcanması anlamına gelmemelidir. Bir branda afiş, biraz davetiye, küçük bir kokteyl....

Sanatın özümsenmesi, değer bulması ancak toplumun tüm kesimleri tarafından önemsenmesiyle mümkündür.

 
Etiketler: Sanata, Sponsor, Olmak!,
Haber Yazılımı