Yazı Detayı
24 Şubat 2019 - Pazar 21:17 Bu yazı 433 kez okundu
 
Mülaim'in Halleri
Mehmet Yücel
ekspresurfa@gmail.com
 
 

Mesleğimden olsa gerek Şanlıurfa'daki sanatsal etkinlikleri kaçırmamaya çalışıyorum. Bazen bir imza günü, bazen bir sergi, bazen de bir tiyatro ya da konser. Tabiki sanata olan sevgim de cabası.


Dün akşamda(cumartesi ) büyükşehir belediyesi tiyatro topluluğunun oynadığı '' Bir Kavanoz Kahkaha '' isimli oyunundaydım. Her yönüyle muhteşemdi. Karakterleri, esprileri, ana teması, vurguları. Daha önceleride aynı grubun bir kaç oyununu izlemiştim. Onlarda güzel ancak bu daha şahaneydi ve profesyonelceydi. Trajedi ve komedi bir aradaydı. Aniden güldürüp aniden farklı bir duyguya sevkediyordu. Her sahnesi farklı bir heyecandı. Mülaim'in çocukluk ve gençlik yıllarında yaşadığı trajikomik yaşam öyküsünden kesitler sunuyordu. Oyuncuların performansı takdire şayandı. Tiyatro her ne kadar bir oyun olsa da aslında gerçek yaşamın bir parçasını sunar.
Müthiş bir izleyici kitlesi vardı, salon tıklım tıklım dı. Şanlıurfa' da ilk kez bir oyunda bu kadar yoğun izleyici ile kitlesiyle karşılaştım diyebilirim. Şanlıurfa adına sanat yönünden sevindirici ve umut verici bir durum diyebilirim. Sanat bir toplumun kültürel anlamda gelişimi için önemlidir ve gereklidir.
Bu imkanı sağlayan büyükşehir belediyesi kültür ve sanat müdürlüğünü ve oyunu sergileyen tiyatro grubunu kutluyorum.
Mehmet Yücel
Sanat eğitimcisi ve sanatçı

 
Etiketler: Mülaim'in, Halleri,
Haber Yazılımı