Haber Detayı
18 Aralık 2020 - Cuma 12:16 Bu haber 1054 kez okundu
 
Şanlıurfa Eğitim’de Bir İlke Ev Sahipliği Yapacak.....
Şanlıurfa'ya Güneydoğu'nun İlk ve Tek, Türkiye'nin ise 10. Eğitim Enstitüsü kuruluyor
EĞİTİM Haberi
Şanlıurfa Eğitim’de Bir İlke Ev Sahipliği Yapacak.....

Şanlıurfa Karaköprü ilçesinde yer alan Yönetici Akademisi Sürekli Eğitim Merkezi (YASEM), Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından alınan Bakanlık Oluru ile "Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü ve ASO Müdürlüğü" olmuştur. YASEM, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek, Türkiye'nin ise 10. Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü olarak hizmet verecektir.

 

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER, göreve başladığı günden bu yana Şanlıurfa ilinin eğitim seviyesini arttırmaya yönelik çalışmaları ile dikkatleri üzerine çekmiştir ve yine bir ilke imza atarak Şanlıurfa’nın tanıtımı, ekonomisinin canlandırılması ve Şanlıurfa’yı eğitimin merkezi konumuna getirme çabası karşılık bulmuştur. Eğitim Enstitüsü Şanlıurfa'ya büyük bir hizmet ve kazanım olmuştur.

 

Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü il de görev yapan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimine fayda sağlayacak ve İle kazandırılan Hizmet İçi Eğitim Merkezi kadar ses getirecek yeni bir projenin de çok yakın bir zamanda faaliyete geçeceği müjdesini verdi.

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı