Haber Detayı
02 Eylül 2020 - Çarşamba 17:51 Bu haber 443 kez okundu
 
EBA Destek Noktalarının Tanıtım Toplantısı Yapıldı (VİDEO)
81 İl'deki EBA Destek Noktalarının Tanıtım Toplantısı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Katılımı ile Yapıldı
EĞİTİM Haberi
EBA Destek Noktalarının Tanıtım Toplantısı Yapıldı (VİDEO)

 

2 Eylül 2020 17:33'te  81 İl'deki EBA Destek Noktalarının Tanıtım Toplantısı Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un Katılımı ile Yapıldı

 

Eğitimin uzaktan yapıldığı salgın süresince evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin EBA'ya erişimini sağlamak için yurt genelindeki okul ve kurumlarda hazırlanan EBA Destek Noktalarının tanıtım toplantısı, Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un katılımı ile online olarak gerçekleştirildi.

 

81 ilde hazırlanan EBA Destek Noktalarının tanıtım toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdulkerim YAVUZ Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Murat YANMAZ, okul idarecileri, öğretmenler ve evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrenciler Karaköprü Ayşe Hümeyra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi EBA Destek Noktasından katıldı.

 

Toplantı sonrası bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER, tüm dünyayı ilgilendiren bir salgın sürecinden geçildiğini, bu süreçte uzaktan eğitimin Bakanlığımızın olmazsa olmazlarından olduğunu belirterek, '' ilimizde salgın süresince evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin EBA'ya erişimini sağlamak için 149 okul tespit ettik ve 181 noktayı EBA Destek Noktası olarak belirledik. Bu sayıyı 350'ye çıkarıp ilimizde tüm öğrencilerimize ulaşmak istiyoruz. Biz istiyoruz ki bu süreçte hiçbir öğrencimiz eğitimin dışında kalmasın. '' dedi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı