Haber Detayı
07 Mart 2021 - Pazar 19:01
 
Şanlıurfa ‘’Kontrollü Normalleşmede’’ Kontrolden Çıktı (VİDEO)
Şanlıurfa’da ‘’Kontrollü Normalleşme’’ sürecinin üzerine bir de mevsim sıcaklarının da başlamasıyla il genelinde cadde ve sokaklarda adeta Salgın öncesi dönemin yoğunluğu yaşandı.
GÜNDEM Haberi
Şanlıurfa ‘’Kontrollü Normalleşmede’’ Kontrolden Çıktı (VİDEO)

 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye’nin 81 il genelinde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ının kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçerek Koronavirüs risk haritasına göre çok yüksek riskli iller dışında diğer şehirlerde ''Kontrollü Normalleşme'' sürecine gidileceğini açıklamasının ardından Türkiye'de koronavirüs risk haritasında düşük riskli iller arasında yer alan Şanlıurfa'da da kontrollü normalleşme başladı.

 

 

Şanlıurfa’nın düşük riskli iller arasında yer alarak maviye bürünmesinin beraberinde kısıtlamalar kaldırıldı. Havaların ısınmasıyla birlikte insanlar kendilerini sokak ve caddelere attı, evler boş kaldı.

 

 

Şanlıurfalıların ziyaretlerinde özellikle tercih ettikleri yerlerden biri olan Balıklıgöl platosunda yoğunluk yaşandı. İnsan selinin yaşandığı ve tehlike çanlarının çaldığı Balıklıgöl bölgesinde vatandaşlar koronavirüsü hiçe sayarak her ne kadar maske kurallarına dikkat edilse bile sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmediği görüldü. Vatandaşların ‘’Kontrollü Normalleşme’’ sürecinde kontrolden çıkarak virüs tehlikesinin henüz geçmemesi nedeniyle sosyal mesafe kuralına riayet etmemeleri hususunda endişeye sebebiyet veren bu görüntüler tehlikenin bir adım ötede olduğunu özetler niteliğinde 

 

Vatandaşların rehavete kapılarak rahatça davranmaları karşısında acaba Şanlıurfa’da tam anlamıyla salgın bitmiş mi? düşüncesi kafalarda büyük soru işareti oluşturuyor.

 

ÖZEL HABER: AYSEL KIRIŞAN

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı