Haber Detayı
15 Mayıs 2021 - Cumartesi 12:59 Bu haber 897 kez okundu
 
Mustafa Hoca’nın Defin Programı!!!
Hayatını Kur’an ve imana vakfetmiş Şanlıurfa Haliliye Kültür ve İlim Vakfı Risale-i Nur aşığı Mustafa Kılıç Hoca ( Hoca Ağabey)Rahmeti Rahmana kavuştu.
GÜNDEM Haberi
Mustafa Hoca’nın Defin Programı!!!

25 Nisan 2021 tarihinde rahatsızlığı nedeniyle Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldıran Haliliye İlim Vakfı Risale-i Nur aşığı Hoca Ağabey olarak tanınan Mustafa Kılıç, burada yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı.  Testinin pozitif çıkmasının ardından hastanede tedavi altına alınan Hoca Ağabey, 28 Nisan 2021 tarihinde tedbir maçıyla hastanenin yoğun bakım ünitesine alındı.

 

3 Mayıs 2021 tarihinde durumu giderek ağırlaşan Mustafa Hoca, entübe edildi.

 

Mustafa Hoca, 15 Mayıs 2021 tarihinde (dün akşam saatlerinde) tedavi gördüğü Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanenin yoğun bakım ünitesinde vefat etti.

 

            

 

Hayatını Kur’an ve imana vakfetmiş Şanlıurfa Haliliye Kültür ve İlim Vakfı Risale-i Nur aşığı Mustafa Kılıç Hoca’nın cenazesi ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

 

Haliliye Kültür ve İlim Vakfı tarafından yapılan açıklamaya göre,15 Mayıs 2021 Cumartesi günü (bugün) ikindi namazına müteakiben Yusuf Paşa camiinde kılınacak cenaze namazının ardından bediüzzaman kabristanına defin edilecktir.

 

                              

 

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı