Haber Detayı
26 Nisan 2021 - Pazartesi 22:29 Bu haber 1174 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Kararları Açıkladı
İki haftalık kısmi kapanmanın bitmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Tam kapanma olacak mı?... İşte haberin detayları…
SAĞLIK Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Kararları Açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘’Artan vaka ve vefat sayıları bizi Ramazan ayı ile birlikte tedbirleri sıklaştırmaya mecbur bıraktı. Bu tedbirlerin neticeleri yavaş yavaş almaya başladık. Bugün kabine toplantımızın salgın ile ilgili son gelişmeler bölümünde enine boyuna değerlendirmesini yaptık. Amacımızın tedbirlerin temizlik, maske, mesafe kurallarından asla taviz vermeden vatandaşlarımızın hayatlarını en az etkileyecek şekilde uygulanmasını temin ettik. Vaka ve vefat sayıları yükseldiğinde kısıtlayıcı tedbirlerin arttırılması kaçınılmaz hale gelmiştir.

 

     

 

Ramazan bayramının ardından hayatımızı kolaylaştıracak adımları atabilmemiz için rakamların bugünün daha çok altına düşmesi şarttır. Avrupa’nın açılma sürecine girdiği bir dönem de bizim geride kalmamak için vaka sayılarımızı süratle 5 binin altına indirmeliyiz.  Aksi takdirde üretimden ticarete ve eğitime kadar her alanda ağır bir faturayla karşı karşıya gelmemiz kaçınılmaz olacaktır. Hedeflediğimiz rahatlamayı sağlayabilmemiz için önümüzdeki günlerde hep birlikte biraz daha fedakârlık yapmamız önem arz ediyor.

 

    

 

Bayram sonuna kadar tam kapanmaya geçileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat.19:00’da başlayarak 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah saat.05:00 ‘e kadar tam kapanmaya geçileceğini belirterek bu tarihlerde kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağına vurgu yaptı.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı