Haber Detayı
06 Aralık 2020 - Pazar 23:12
 
Ceylanpınar İtfaiye Ekiplerinin Yoğun Mesaisi…
Covid-19 salgını ile mücadele de alınan tedbirler kapsamında Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında gece gündüz mesai gözetmeksizin çalışan Ceylanpınar itfaiye ekiplerinin yasağın son gününde faaliyetlerini sürdürüyor.
ASAYİŞ Haberi
Ceylanpınar İtfaiye Ekiplerinin Yoğun Mesaisi…

CEYLANPINAR ’da MESKEN YANGINI….

 

Yangın Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde meydana geldi.

 

 

Edinilen bilgiye göre; Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bulunan Ulu cami mahallesi 153.sokak no:5 ‘te ikamet eden Halil Yetik’ e ait bir evde bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Evden çıkan dumanların fark edilmesi üzerine durum itfaiye ekiplerine bildirildi. Yangının çıktığı bölgeye emniyet güçleri, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Belirtilen adrese yönlendirilen Ceylanpınar İtfaiye ekiplerinin titiz ve hummalı çalışmaları sonucu alevler evi sarmadan kısa sürede kontrol altına alınarak soğutma işlemleri yapıldı.

 

 

Meydana gelen yangın da şans eseri herhangi bir can kaybı ya da dumandan etkilenen olmazken bazı eşyalar küle dönerek kullanılmaz hale geldi.

 

 

Yangın ile ilgili soruşturma başlatıldı.

 

 EV DE MAHSUR KALAN ÇOCUK İTFAİYE EKİPLERİ TARAFINDAN KURTARILDI

 

Vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamakla görevli olan Ceylanpınar itfaiye ekipleri yangın esnasında meydana gelebilecek can ve mal kaybının minimum düzeyde olması için uğraş vermelerinin yanı sıra özel araç-gereçlerle mahsur kalan canlıların kurtarılmasına ilişkin faaliyet göstermeye devam ediyor.

 

Ceylanpınar’da bulunan Bahçelievler Mahallesi 1007.cadde no;231 daire:6 ‘da bulunan İsmail Kocaköse’ye ait bir evde annenin anahtarı içeride unutması sonucu küçük çocuk evde mahsur kaldı.

 

 

Ev de yalnız kalan küçük çocuğun ağlama seslerini duyan komşuların ihbarı üzerine olay yerine Ceylanpınar itfaiye ekipleri sevk edildi.

 

İtfaiye ekipleri tarafından kapının üst kısmında bulunan demir parmaklıklar kırılmasının ardından itfaiye ekiplerinden biri içeri girerek içerde mahsur kalan çocuğu evden sağ salim çıkardı.

 

Ceylanpınar itfaiye ekipleri tarafından kapı açılarak içerde mahsur kalan küçük çıkartılıp ailesine teslim edildi.

 

.

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı