Haber Detayı
26 Mart 2021 - Cuma 01:12
 
Bakan Koca, Milyonların Beklediği Soruyu Yanıtladı!!!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, milyonların merakla beklediği ‘’Bu ne kadar sürecek’’ Salgın ne zaman kontrol altına alınacak? Sorusuna yanıt verdi. Koca, özellikle tedbirlere uyma konusunda uyarıda bulunarak, tedbirlere tam uyum sağlanabilirse güzel günlerin yakın olduğunun altını ısrarla çizdi.
SAĞLIK Haberi
Bakan Koca, Milyonların Beklediği Soruyu Yanıtladı!!!

  Milyonların kafasında soru işareti bırakan ‘’Salgın Ne Zaman Bitecek?’’ sorusuna Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, sosyal medya hesabı üzerinden verdiği yanıtta, ‘’Bu çok açık: Aşılama bittiğinde bu çile son bulacak. Planlarımıza göre, 100 Milyon doz aşının hepsi Mayıs sonuna kadar elimizde olacak. Ve 50 Milyon kişinin aşısı tamamlanacak.’’ İfadelerine yer vererek şu sözleri kaydetti;

 

‘’Her birinizin bizden beklediği cevap var. Her birinizin sorduğu soru, kelimesi kelimesine aynı. ‘’Bu, böyle ne zamana kadar sürecek.’’ Buna kimse kesin cevap veremez. Çoğu bilim insanına göre, bugün için makul soru şudur: ‘’Salgın ne zaman kontrol altına alınır?’’ Bunun bir cevabı var: Aşılama tamamlandığında Türkiye için ‘’Mayıs sonu bilemediniz Haziran ayı sonuna kadar ‘’ dersek bu mevcut durumda gerçekçi bir cevap olacaktır. Bunun üç asgari şartı vardır. Her birimizin süreçte tedbirlere uyması, aşı tedariki için yaptığımız, bağlayıcı olan anlaşmalara uyulması, aşı programını etkileyecek olası bir sorun yaşanmaması.

 

 Üç şarttan biri tedbirlere tam uyum, sizlere bağlı. Diğer ikisi için büyük bir performansta çalıştığımızı bilmenizi istiyorum. Planlarımıza göre, 100 milyon fazla doz aşının tamamı Mayıs sonuna kadar elimizde olacak. Ve 50 Milyon aşkın kişinin aşısı tamamlanıp büyük kısmın da koruyuculuk başlayacak. İnanın ki yakın günler güzel günler olacak.’’ İfadelerine değindi.

 

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı