Haber Detayı
15 Mayıs 2021 - Cumartesi 16:00 Bu haber 1392 kez okundu
 
AİLEM-DER Urfa İl Başkanı Zaman, İsrail Saldırılarını Kınadı
AİLEM-DER Şanlıurfa İl Başkanı Nedim Zaman, Filistinli Müslümanların Mescd-i Aksa’da Cuma namazını eda ettiği esnada, İsrail terörünün cemaate düzenlediği hain saldırısını kınayarak yazılı bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
AİLEM-DER Urfa İl Başkanı Zaman, İsrail Saldırılarını Kınadı

Mescid-i Aksa’daki Filistinli Müslümanlara yönelik insanlık dışı eylemlerde bulunan ve hava saldırılarıyla çocuk, yaşlı ve kadın demeden can kayıplarına sebebiyet veren İsrail terör devletine tepkiler çığ gibi büyüyor.

 

                                      

 

İsrail’in yapılan hain saldırılar sonucunda aralarında çocukların bulunduğu çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Tüm Müslümanların yüreklerini ağlayan hain saldırılara karşı sessiz kalmayan AİLEM-DER Şanlıurfa İl Başkanı Nedim Zaman, yazılı mesaj yayımlayarak sert açıklamalarla İsrail’i kınadı.

 

AİLEM-DER Şanlıurfa İl Başkanı Nedim Zaman mesajında şunları aktardı:

 

''Ramazan ayının son günlerinde İsrail’in Kudüs’e yönelik kalleş saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

 

Filistin saldırı altında, Kudüs kirli ayakkabılar altına eziliyor. Mescid-i Aksa, canavarlaşmış ruhların, teröristlerin katillerin kadınlara çocuklara haince saldıranların altında olmalarına rağmen ölüme aldırış etmeden, korkak düşmanın üzerine üzerine giden Filistinli Müslümanlar,  başını kuma gömen duyarsız ülkelere inatla her türlü zulme karşı direnmeye devam ediyor.

 

Tarihe geçecek bir karanlık ve kötülük üzerimize çökmüş. Çocukların, sivillerin hunharca katledildiği bu insanlık suçuna bu kötülüğe, bu barbarlığa hiç kimse sessiz kalmamalı. Herkes sussa da biz susmayacağız. Filistin’de Kudüs’te bizim!!! Canımız, kanımız, ciğerimiz dediğimiz kardeşlerimize yönelik devam edilen terör politikalarını haykırmaya, bu kirli sistemin üstünü ört bas etmeye çalıştığı gerçeğini yılmadan usanmadan anımsatmaya ve hakikatleri yüzlerine tokat gibi çarpmaya devam edeceğiz. Nasıl ki Filistinli Müslüman kardeşlerimiz orada direniyor, bizde burada direnmemizi sürdüreceğiz. Yılmayacağız, Usanmayacağız, Sessiz Kalmayacağız!!!!'' İfadelerine yer verdi.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı