Yazı Detayı
26 Kasım 2020 - Perşembe 16:21
 
AK Parti İl Yönetimine Talip Olanlar!!!
Aziz EMEKTAR (Dobra Dobra)
 
 

DOBRA                                                                    DOBRA

 

AK Parti İl Yönetimine talip olanlar birlik olun… Bakın başkan olarak ayak oyunları yapmayın birbirinize…

 

Değerli okurlarım; Bugün ki yazım AKP İl Başkanlığı adayı adayına çağrımdır; babalar, ahuylar…..! AK Parti bir kitle partisi değildir, bir DAVA partisidir.

 

Erkek gibi bir oraya gelin. Reisin dediği gibi ‘’Bir olun, diri olun, iri olun, sonra büyük il başkanı yönetim kurulu olun’’ Bakın size de genel merkez mesaj açık…

 

Bir bayan da 3 şey aranır:1-Zerafet 2- Asalet 3- Nezaket… bir erkekte 3 şey aranır: 1- Asalet 2- Şeref 3 Şan bunları bilin!!!!

 

Bir parti hele AKP gibi bir dava partisinin il başkanında bilgi, tecrübe, hoşgörü.. Bölgenin Feodal-Totaliter yapısını inanç ve kıskaç değerlerini dürüstlük hoşgörü aile yapısının güçlü inançlı isimli toplumda gerektiğinde zorla gerektiğinde geçmiş ailesinin…. Birikimli kimliğini öne sürecek Milli Görüş Disiplin ve Terbiyesini bir defa bilecek… Kolektif çalışmayı, görev dağılımını bilecek en önemlisi davasına ve devasına sadık olacak. Burada ki DEVA Parti değil  bu Urfa’nın kanayan yarası sorunlarına, arkadaşlarını, davasını satmayacak, fedakarlık, özveri, özgüven olarak siyasette bir insana evham, vesvese korkusu, koltuk sevdası oldu mu, bundan bir cacık olmaz…Efendiler!!! Paranızı gücünüzü kaybedersiniz, bunları kazansanız bile şanınızı kaybettiniz mi, kazanamazsınız. Onun için dir ki insanları kalpten sevmeyin, ruhtan sevin kalp durur çürür ama ruh ölmez devam eder….

 

Bakın kekolar size çağrım; AK parti çaycı görevlisi dahil milletvekilleri bütün yönetim dahil toplanın. Zaten gündem de birkaç kardeşim adını duyuyorum hepsi bu görevi istemiyor ama verirlerse kaçmam. Aynı Kemal Sunal gibi cebime koyun. Ayıptır, ayıptır!!! Bu davaya ihanet etmeyin…

 

Dün dedim bugün de diyorum!!! Bu ideoloji maya tuttu. Yalnız siz işi Recep Tayyip Erdoğan’a ihale etmeyin. Her biriniz bir reis olun. Bunun burasında 5-6 kişinin ismi geçiyor.( Müslüm Tüysüz, Abdurrahman Kırıkçı, Bahattin Yıldız, Arap Hoca’nın oğlu Abdurrezak Tokmak, eski Belediye Başkanı Ahmet Bahçıvan, Remzi Türkmenoğlu, Ali Acar…) belki daha fazla kardeşlerimiz var ama fragmanlarını dışardan seyrediyorum.( film parçası ) Hep Zeynel başkanın sırtına mı dayanıyorlar??? Bilmem ama Zeynel başkanda hepsini hem sınıyor hem de tarafını bilmiyorum ama kırmıyor… Zararlı  çıkan kim??? Zamanı geldi mi yazarım…

 

Ey aziz kardeşlerim; bir oraya gelin, bir başkan seçin aranızda. Genel merkeze hep beraber gidin ama pis ayak oyunları birbirinize kol kola yapmayın. ( Siyaset korkak ve ürkeklerin, kasetçilerin işi değildir. Siyaset tarlada atasının kendisinin geçmiş mirası olanların işidir.) 1977-1978 yıllarda neredeydiniz. Ülke kamplaşırken tütün tabakası elinde başında neçek ( puşi) için kaçak sigara içtiği için para cezası alınan resmi dil konuşmasını bilmeyen biri terörist gözüyle bakılırdı. Cebinde ya da evinde bir Kürtçe kaset bulundu mu tam teröristti. Bakın AK partinin cihanışumul bir parti olduğunu diyoruz. Siz yanlış anlıyorsunuz. Demokratik çıtayı yükseltti. Sayısını bilmem ama istediği gibi anadili ile yayın yapan TV ‘ler var. Yarım metre başörtüsü için analarımızın bacılarımızın yıllarca hayatını kararttılar. Bakın gece saat: 3.000’da tüp kuyruğuna giden saat:4.00’ da hastahane kuyruğunda sıra bekleyenler cenazeleri morg’ta kalanlar 12 Eylül’ ü yaşayanlar bekçi İsmail abi okuduysan bu yazıyı çık ‘’Yalan Olduğunu’’ söyle…

 

Bir Sami başçavuş vardı.45 kişiyi kahveden toplamışlar. Meğerse yanlış yazmışlar. Nevali Otelinin önünde araçta kontrol ediyorlar, sayıyorlar 45 kişi çıkıyor. Telsizde anonsu kişi yaptıkları için bir kişi eksik adam arıyorlar. Yoldan geçen kahkeci Mehmet’i (genç simitçi)  başçavuş çağırıyor. Koşa koşa geliyor. Simit satacak diye seviniyor. Tahta ekmek teknesi atıp arabaya ‘’kişiler tamamlandı ‘’diye Mehmet gidip gidip boşu boşuna hapis yattı.

 

Şimdi hepinizin altında cipler, altın yıldızlı elbiseler, marka kunduralar, telefonlar, sosyete gözlüğü siz gördünüz mü:  Sigorta hastanesinin yanında bir kova su için birbirlerini bıçaklayanları, Allah var!!! şaşal suyu olmadan su içmiyorsunuz. Zeynel Başkan gel sana bir cümle söyleyeyim. Ayda milyon TL. kazandır, basit bir işletme gideriyle.. Turkavz Şirketine sus payı olarak  ‘’Konuşma seni yönetime alayım aylığını al git’’. Serçe su içer Allah’a bakar.

 

Vallahi Billahi bütün bu yazdıklarım sizin lehinize kadim şehir Şanlıurfalının kadirşinas halkının menfaati için. Uzaktan kumanda ile belediyenin yönetilmesine hiçbir Urfalı bunu hazmetmemektedir. Dost doğru söyler, acı söyler ama gerçek söyler.

 

                                                                        

 
Etiketler: AK, Parti, İl, Yönetimine, Talip, Olanlar!!!,
Yorumlar
Haber Yazılımı