Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 12:38 Bu haber 2573 kez okundu
 
Ziraat Fakültesi’nde Mezuniyet Coşkusu
Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Mezuniyet Töreni büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
Ziraat Fakültesi’nde Mezuniyet Coşkusu

Mezuniyet törenine, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, GAP Bölge Müdürü Vekili Hasan Kılıç, Şanlıurfa Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Şaka, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Gündoğan, Üniversite Genel Sekreteri Abdulhalim Dündar, dekan yardımcıları, Ziraat Fakültesinin akademik-idari personelleri, mezun öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program,açılış konuşmaları, fakülte ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere plaket takdiminin ardından fakülte birincisinin mezuniyet kütüğüne pirinç plakaya çakması ile devam etti.

 

Törende mezun öğrenciler adına konuşma yapan fakülte birincisi Zahide Polat; kendisinde büyük emekleri olan bütün hocalarına ve ailesine teşekkür etti.

Açılış konuşmasını yapan Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Gündoğan mezun olan öğrencilerini tebrik edip bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi. Ardından kürsüye çıkan Şanlıurfa Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Şaka, mezun öğrencilerin heyecanlarına ortak oldu.

 

Öğrencilere, üniversitede aldıkları eğitimi masa başı işlerde heba etmekten ziyade müteşebbis ruhuyla girişimci olmalarını tavsiye eden Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, “Yıllardır devam ettirdiğiniz eğitim hayatınızın zorlu bir sürecini daha başarıyla tamamladınız. Arkanıza dönüp baktığınızda hepiniz bu süreçte zorlu bir eğitimden geçtiğinizi göreceksiniz. Bugün her biriniz artık kendiniz ve ailenizin yanı sıra, ülkenize ve dünyaya karşı da sorumlu genç ziraat mühendislersiniz” diye konuştu.

Program, müzik dinletisinin ardından kep atma töreni ile sona erdi

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı