Haber Detayı
02 Aralık 2018 - Pazar 22:33 Bu haber 1957 kez okundu
 
“Yerli tohum üretimimiz bugün 1 milyon 50 bin tona ulaştı”
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) illeti bu millete çok büyük zillet yaşatmaya kalktı. Devlete, sivil toplum kuruluşlarına, hepimize büyük görevler düşüyor. Bu tarz vakıfların olmasını çok önemsememiz ve desteklememiz gerekiyor." dedi.
TARIM Haberi
“Yerli tohum üretimimiz bugün 1 milyon 50 bin tona ulaştı”

Bakan Dr. Pakdemirli, Yeni Dünya Vakfı Ankara Şubesi bünyesinde hizmet verecek olan Kitap Kahve'nin Hamamönü'ndeki açılışını gerçekleştirdi. 

Burada yaptığı konuşmada okumanın önemine işaret eden Dr. Pakdemirli, kendisine gelen hediyelerden sadece kitapları evine götürerek okuduğunu anlattı. Bakan Pakdemirli, internetin yaygınlaşması ve cebe girmesiyle kitap ve okuma konusunda eksikliklerin oluştuğuna işaret ederek, "Kitap okumayan toplum olmamamız lazım." diye konuştu.

 

Dr. Pakdemirli, bakan olmadan önce de Yeni Dünya Vakfıyla birlikte yol yürüdüğünü aktararak, "Öğrenci okutmak çok ulvi bir iştir. Bugünün dünyası da böyle düzgün, tertipli, vatanını, milletini seven vakıflar olması son derece önemli. İki yıl önce yaşanan olayları biliyorsunuz. FETÖ illeti bu millete çok büyük zillet yaşatmaya kalktı. Devlete, sivil toplum kuruluşlarına, hepimize büyük görevler düşüyor. Bu tarz vakıfların olmasını çok önemsememiz ve desteklememiz gerekiyor. Beni de bir vakıf gönüllüsü olarak yazabilirsiniz." ifadesini kullandı.

 

Tarım ve Orman Bakanı olunca vakfa heybesi boş gelemeyeceğini belirten Dr. Pakdemirli, vakfa gelen gençlerin içmesi için Çaykur'dan çay ve Malatya'daki kayısı enstitüsünde geliştirilen kayısı çekirdeği kahvesi göndereceğini söyledi. Dr. Pakdemirli, kayısı çekirdeğinin kavrulmasıyla elde edilen kahvenin sütlü kahveye benzediğini ve çok lezzetli olduğunu, kendisini ziyarete gelen konuklarına da bu kahveden ikram ettiğini anlattı. 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı