Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 09:37 Bu haber 2028 kez okundu
 
Yangın, deprem ve arama kurtarma semineri
Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren İpekyol Gençlik Merkezinde, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile kurumlar arası koordinasyon kapsamında İpekyol Gençlik Merkezi kursiyerleri, personelleri ve Göbeklitepe Ortaokulu öğrencilerine yönelik Yangın, kaza, deprem, boğulma olayları vb. doğal afetler ile ilgili seminer verildi.
GÜNDEM Haberi
Yangın, deprem ve arama kurtarma semineri

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığında görevli personeller tarafından   İtfaiyenin görevleri nelerdir? Yangın, kaza, deprem, boğulma olayları vb. doğal afetlere karşı yapılması gerekenler hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

 

İtfaiyeye; Türkiye’nin her yerinden 110 ile ulaşılır. Yangınlara karşı önlem alınmasını sağlar, Yangına yol açabilecek nedenlerin araştırılması faaliyetlerinde bulunur, Yangın sırasında canlıların veya eşyaların yangın yerinden dışarıya çıkarılmasını sağlar, Yangın yerinden kurtarılan kişilere gerekirse ilk yardım müdahalesinde bulunur, Ağır yaralı kişilerin, kişiye zarar verilmeyecek şekilde taşınmasını sağlar, Sel, deprem, fırtına gibi doğal afetler sonucu meydana gelen olaylarda arama ve kurtarma çalışmalarında bulunur, Yaklaşılması veya girilmesi için özel teçhizat gereken yerlerde mahsur kalan canlıların kurtarılmasını sağlar,

 

İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm AKTABUR; Gençlik ve Spor Bakanlığımızın misyonu ve vizyonu doğrultusunda Geleceğimizin teminatı olan gençlere gelecekte hayata iyi hazırlamak, her türlü akademik, atölye, kulüp çalışmalarının yanında Bugünde gençlerimize hayatları boyunca karşılaşabilecekleri her türlü afetler konusunda hazırlıklı ve bilinçli olmalarına çalışıyoruz. Programımıza destek olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi başkanı Sayın Mustafa KAYTAN ve İtfaiye personellerine teşekkür ediyorum. Bizlere her konuda desteklerini esirgemeyen başta Valimiz Sayın Abdullah ERİN olmak üzere Vali Yardımcımız Ahmet YILDIZ’ a teşekkür ediyorum. Dedi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı