Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 18:43 Bu haber 1258 kez okundu
 
Yalçın;”Başbuğ’un Ölüm Yıldönümü Anma Programı İptal Edildi
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yazılı bir açıklama yaparak MHP Genel Merkezi ve il teşkilatlarımızca Başbuğ Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü dolayısıyla 4 Nisan’da düzenlenmesi planlanan anma programları iptal edildiğini duyurdu.
SİYASET Haberi
Yalçın;”Başbuğ’un Ölüm Yıldönümü Anma Programı İptal Edildi

MHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Çin’de ortaya çıktıktan sonra 200 civarında ülkede görülmeye başlayan korona virüsün, özellikle Avrupa ülkelerinde tehditkâr bir hızla yayılma istidadı göstermesi karşısında; başından beri Türkiye’de titizlikle alınan tedbirler, daha da arttırılmıştır.

Korona virüsün bütün dünyada insanlığı tehdit ettiği nazik bir dönemde, hükümetçe sıkılaştırılan tedbirlere eksiksiz uyulması; sadece toplum sağlığı bakımından değil, ülkemizin geleceği açısından da hayati önem taşımaktadır.

 

 

Sağlık Çalışanlarımız İnsanüstü Çaba Sarfediyor

 

Korona virüsle mücadelenin başarıyla devam ettirilmesi açısından; kendi hayatlarını düşünmeden görev aldıkları ön cephede fedakârca gayret gösteren sağlık çalışanlarımızın iş yükünün arttırılmaması ve sergiledikleri insanüstü çabaların sürdürülebilir olması, hatırda tutulması gereken bir husustur.

 

4 Nisan’da Düzenlenmesi Planlanan Anma Programları İptal Edilmiştir

 

Diğer taraftan halkın sağlığı, rahat ve huzuru için hükümetçe alınan kararların uygulanmasını sağlamak üzere sorumluluk bilinci içinde görev yapan güvenlik güçlerimizin gayret ve emeklerinin heba olmaması, bu konudaki uyarılara ciddiyetle kulak verilmesine bağlıdır.

Korona virüsle mücadele kapsamında, sosyal mesafenin korunması lüzumu dikkate alınarak; MHP Genel Merkezi ve il teşkilatlarımızca Başbuğ Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü dolayısıyla 4 Nisan’da düzenlenmesi planlanan anma programları iptal edilmiştir.”

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı