Haber Detayı
06 Kasım 2020 - Cuma 13:23 Bu haber 748 kez okundu
 
Yağmur Yağdı… Belediyeler Sınıfta Kaldı!!!!!
Şanlıurfa’da dün etkili olan yağışlar altyapı yetersizliğini gözler önüne sererken, Eyyübiye’de su baskınları nedeniyle vatandaşlar Büyükşehir'e tepki gösterdi.
YEREL Haberi
Yağmur Yağdı… Belediyeler Sınıfta Kaldı!!!!!

 

Şanlıurfa ve ilçelerinde her yağmurda görülen bilindik manzaralar, yine yaşandı. Eyyübiye’de dün etkili olan sağanak yağış yaşamı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklar altyapı yetersizliği nedeniyle dereleri aratmazken, birçok ev ve iş yeri sular altında kaldı.

Alt yapı yetersizliğinden yakınan Eyyübiye ilçesine bağlı Yakubiye Mahallesi Yakup Kalfa Caddesinde bulunan 165 -171-168 numaralarda oturan hane sahipleri Büyükşehir başta olmak üzere ilçe Belediye başkanına ve mahalle muhtarı Yakup Akbaş’a isyan ettiler.

 

 

VİCDANINIZ MERHAMETİNİZ YOK MU???

Aylar önce yapılan kazının onarımı yapılmamış olmasından dolayı evlerin de oluşan su birikintileri nedeniyle perişan olduklarını ifade eden bir vatandaş; ‘’Bakın evimizin haline nasıl su bastı. Muhtara söylüyoruz muhtarı yerinde bulamıyoruz Siz olsanız böyle kabul eder misiniz?? Vicdanınız merhametiniz var mı??? Elinizi vicdanınıza atın!!! Siz kabul ediyorsanız biz de kabul ediyoruz. Diyerek sitem etti.

 

İKİNCİ SINIF GÖRÜLMEKTEN BIKTIK

 

Alt yapı yetersizliğinden dolayı sitem eden bir diğer vatandaş ise isyanını şöyle dile getirdi; ’’Bakın da görün evimizi… Eyyübiye Belediyesini  arıyoruz bize dönüş yapmıyor. Bulunduğumuz ilçe Belediyesini arayarak evimizi su bastı diyoruz hiç umursamıyor. Muhtar Yakup Akbaş’ı arıyoruz ama muhtarımız da telefonlarımıza cevap vermiyor. Size soruyorum; İnsanlık mı bu sizin eviniz böyle olsa oturur musunuz, bu kış günü suyun içinde??? Hiç kimse bizi umursamıyor şu evin haline bakın her taraftan su geliyor. Kime gidip derdimizi anlatmaya çalıştıysak bizim işimiz değil diyerek hesaba alınmadık.’’ Diyerek veryansın etti.

 

 

Yakubiye Mahalle sakinleri Yakubiye mahalle muhtarı Yakup Aktaş’ın Balıklıgöl Devlet Hastanesinde personel olarak çalıştığı için mahalle sakinleriyle ilgilenmediğini ve muhtarın vatandaşların telefonlarına cevap vermediğini dile getirerek Şanlıurfa Valisine şu sözlerle seslendiler;

 

‘’İnsan gibi yaşamak bizim de hakkımız. Artık yorulduk, her seferinde ikinci sınıf vatandaş görülmekten yorulduk” diyerek sitemlerini dile getirirler….

 

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı