Haber Detayı
31 Ocak 2019 - Perşembe 10:18 Bu haber 1157 kez okundu
 
Xiao Zhang, Göbeklitepe’ye hayran kaldı
Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, başarılı çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Xiao Zhang, Şanlıurfa’ya hayran kaldığını belirtti.
TURİZM Haberi
Xiao Zhang, Göbeklitepe’ye hayran kaldı

Yoğun çalışmaları, çeşitli ziyaretleri ve ziyaretçileri kabullerinin yanı sıra Çin Ulusal Müzesi’nde düzenlenen Çin’in açılım ve reformunun 40. yıldönümü faaliyetine katılan Çin Pekin Büyükelçimiz A.Emin Önen, Voice of Diplomacy platformunun video çekimlerine de katılarak Çince bir mesajla Çin halkının Bahar Bayramını kutladı.

 

Büyükelçi A. Emin Önen, Asya Pasifik Uzay İşbirliği Örgütü (APSCO) Dış İlişkiler ve Hukuk Departmanı Genel Müdür Yardımcısı Aziz Koru ile de görüşerek, APSCO’nun 2018 yılındaki faaliyetleri ve önümüzdeki dönemde planlanan etkinlikleri hakkında bilgi aldı.

 

Tanıtımımıza ciddi katkı sağlayacak

“Romantik Türkiye” şarkısıyla fahri turizm elçisi ilan ettikleri Çin’in meşhur pop sanatçısı Xiao Zhang’ı Urfa’ya gönderdiklerini belirten ÇHC Pekin Büyükelçimiz Emin Önen, “Romantik Türkiye adlı şarkısıyla kendisini fahri turizm elçisi ilan ettiğimiz Çin’in meşhur pop sanatçısı Xiao Zhang bugün Urfa’daydı. Göbeklitepe yılı vesilesiyle tanıtımımıza ciddi katkı sağlayacaktır. Takib edebildiğimiz kadarıyla Şanlıurfa’yı bayağı gezmiş ve sevmiş, beğenmiş. Sıra Gecesine de katılmış. Hele Çiğköfte yoğurmakta yakışmış gerçekten” dedi.

 

Çinli sanatçı Şanlıurfa’ya ve Göbeklitepe’ye hayran kalmış

Çinli genç sanatçıya teşekkür ettiğini belirten Büyükelçi Önen, Çin’in sevilen meşhur pop sanatçısı Xiao Zhang’ın Şanlıurfa’ya ve özellikle Göbeklitepe’ye oldukça hayran kaldığını, Urfa’nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine de katılarak çiğköfte yoğurduğu ve beraberinde gelenlerle halay çektikten sonra sonra, 2017 yılında çıkardığı “Seni romantik Türkiye'ye götürmek istiyorum sevgilim” şarkısını seslendirdiğini öğrendiğini söyledi.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı