Haber Detayı
13 Ağustos 2020 - Perşembe 16:54 Bu haber 2282 kez okundu
 
Urfa'ya Özel Ekip!!!
Sağlık Bakanlığı, “Sağlıkta Dönüşüm Projesi” çerçevesinde, yerel yöneticiler, ilgili kurum ve kuruluşların merkez ve taşra teşkilatının her düzeyindeki yöneticileriyle görüşmeler sağlayarak Şanlıurfa'da incelemelerde bulunmak üzere sağlık hizmetlerinin yerinden planlanması için oluşturduğu özel ekip gönderildi.
SAĞLIK Haberi
Urfa'ya Özel Ekip!!!

Saha Koordinatörleri olarak adlandırılan özel ekip, tüm Türkiye’yi tarayarak sağlık hizmetlerinde aksamaya neden olan sorunları tespit ederek acilen alınması gereken tedbirleri belirleyerek merkeze bildiriyor.

 

Sağlık Bakanlığı tarafından Şanlıurfa'ya özel ekip görevlendirilerek Covid-19 salgınının hızla artışının sebebini ve neden kaynaklandığına dair incelemeler yapacak.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI SAHA KOORDİNATÖRLERİNİN GÖREVLERİ NE?

 

Saha koordinatörlerinin diğer görevleri ise şunlar olacak: Hastanelerin özerkleştirilmesiyle ilgili faaliyetleri koordine edecekler.

 

Bakanlığa teklif edilen yatırım projelerini yerinde değerlendirerek konuyla ilgili görüş bildirecekler.

 

İhtiyaç halinde ortaya çıkabilecek insan kaynaklarıyla ilgili sorunları engelliyebilmek ve personel dağılımında dengenin sağlanması amacıyla ilgili önerilerini hazırlayacaklar.

 

Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın gidişatı, ortaya çıkan sorunlar, müdahaleler hakkında sorumlulukları altında ki bölgelerden düzenli bilgi akışını sağlayacaklar.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı