Haber Detayı
22 Şubat 2020 - Cumartesi 13:45 Bu haber 431 kez okundu
 
Urfa STEM ve Bilim Merkezinde Öğretmenler Oryantring İle Buluştu
17.02.2020 ve 21.02.2020 tarihleri arasında Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Bağlı Urfa Stem Ve Bilim Merkezinde öğretmenlere yönelik oryantring eğitimi verildi.
BİLİM Haberi
Urfa STEM ve Bilim Merkezinde Öğretmenler Oryantring İle Buluştu

Stem Merkezi Müdürü Halil İbrahim Çetin Koordinatörlüğünde, Eğitmen Ercan Şakir Tarafından Verilen kurs’ta Öğretmenler; Fiziksel aktiviteleri zihinsel işlemlerle birleştirip soyut düşünme, yön bulma, analitik düşünme, problem çözme becerileri gibi temel becerilerinin geliştirilmesi açısından etkili bir spor alanı olan oryantiring ile öğretim programlarındaki ders kazanımları ilişkilendirilerek sınıf öğretmenliği, sosyal bilgiler, fen bilimleri, biyoloji, coğrafya ve beden eğitimi dersleri için oryantiring etkinlikleri öğrendiler. Kursun 3. Gününde Şanlıurfa Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Abdulkerim Yavuz eğitimde Öğretmenlere ziyarette bulundular.

 

 

 

 

Ayrıca öğretmenler

 

*Kişiye zor koşullar altında problemi analiz etme ve çözme yeteneği kazandılar,

 

*Harita okuma becerilerini geliştirdiler

 

*Yön bulma kabiliyetini arttırdılar

 

*Doğru ve hızlı karar verme yetilerini geliştirdiler

 

*Verdiği kararın sorumluluğunun farkına vardılar.

 

*Takım olarak yapıldığında iş birlikli öğrenme becerilerini arttırdılar.

 

*Doğa ve çevre farkında lığını arttırdılar

 

*Yaratıcı düşünme becerisini geliştirdiler ve Kazandıkları bu becerileri kendi okullarında öğrencilere vermek üzere kursu tamamladılar.

 

 

Urfa Stem Ve Bilim Merkezi Müdür Halil İbrahim Çetin, Merkezimizde öğretmenlerimize ve öğrencilerimize yönelik, Drone Eğitimi, Zekâ Oyunları, Arduıno,3D Yazıcı ile modelleme, Atık Malzemeler ile İnovasyon, Astronomi ve Uzay Bilimleri, Temel Robotik Kursu, Kısa Film ve Çekim Teknikleri gibi kursların devam etiğini ve olacağını bildirdi…

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı