Haber Detayı
28 Eylül 2017 - Perşembe 14:42 Bu haber 6151 kez okundu
 
Urfa Hayrat’tan kırtasiye yardımı
Şanlıurfa Hayrat İnsanı Yardım Derneği, Fevzi Çakmak Ortaokulunda ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.
EĞİTİM Haberi
Urfa Hayrat’tan kırtasiye yardımı

Şanlıurfa Hayrat Yardım Derneği bugün Şanlıurfa’da 11 okul ’da kırtasiye yardımında bulundu. İlk olarak Fevzi Çakmak Ortaokulunda çanta yardımında bulunan Hayrat Yardım buradan diğer okullara kırtasiye yardımında bulundu. Hayrat yardım bu sene 4000 civarında okul çantası dağıtacak.

Kırtasiye dağıtımında öğrencilere hitaben konuşan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı - Erdal Şekeroğlu şunları kaydetti, “ Bir millet için en iyisi devlete sahip olmasıdır. Devlet olmasa mutlu olamazsınız. Devlet olmasa doktor, öğretmen veya istediğiniz herhangi bir mesleğin sahibi olamazsınız. Bakın devletimiz bize okul verdi, kitap verdi ve birçok konuda yardımcı oldu. Gerek millet gerek devlet el ele vererek toplumun ihtiyaçlarını imece bir şekilde karşılar. Bugün ise Sivil toplum kuruluşları aracılığıyla sizlere yardımcı oluyorlar. Bugün Hayrat insanı yardım vakfı da sizlere kırtasiye yardımında bulundu. dedi.

“Başta Hayrat olmak üzere STK’lara teşekkür ediyoruz”

Kırtasiye yardımı sonrasında bir açıklama yapan Şekeroğlu şunları kaydetti, “2017 -2018 Eğitim Öğretim yılının başladığı bugünlerde Urfa’da eğitim süreci sorunsuz başladı. 650 bin öğrencimizin kitapları devletimiz tarafından dağıtıldı. Bununla beraber çok değerli Sivil Toplum kuruluşlarımızdan Hayrat İnsanı Yardımın okulumuza yapmış olduğu kırtasiye yardımından dolayı bir araya geldik. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin bu durumuna hassasiyet gösterip, onların gönüllerine dokunan, kalplerine dokunan bir nebze de olsa olsa onların sıkıntılarını gideren başta Hayrat İnsanı Yardım olmak üzere bu noktada eğitim dünyasına destek veren tüm Sivil Toplum kuruluşlarına teşekkür ediyoruz. Ayrıca ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin tespitinde emeği geçen okul müdürümüz ve öğretmenlerine ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu desteklerle Urfa’mızda eğitim öğretimin daha güzel yerlere geleceğine inanıyoruz.” Diyerek sözlerine son verdi.

“4000 öğrencimize kırtasiye yardımı yapacağız”

Hayrat İnsani Yardım Derneği Şanlıurfa ve Bölge Koordinatörü Abdullah Toprak, “ Hayrat insani yardım derneği olarak kurulduğumuz günden beri farklı alanlarda yardımlarımız yapıldı ve devam ediyor. Şanlıurfa’da ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ihtiyaç sahibi çocuklarımıza kırtasiye yardımı yapıyoruz. Şanlıurfa’da toplamda 4000 çocuğumuza kırtasiye yardımı yapacağız. Anaokul, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize bu yardımları yapacağız. Buradan tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz. Eğitimde yardımlarımız ve desteklerimiz bundan sonra da devam edecek.”diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Urfa Hayrat’tan kırtasiye yardımı
Urfa Hayrat’tan kırtasiye yardımı
Urfa Hayrat’tan kırtasiye yardımı
Urfa Hayrat’tan kırtasiye yardımı
Urfa Hayrat’tan kırtasiye yardımı
Urfa Hayrat’tan kırtasiye yardımı
Yorumlar
Haber Yazılımı