Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 12:01 Bu haber 905 kez okundu
 
Urfa’da ağaçlar taşınıyor
Çevik Kuvvet Kavşağı'nın eylül ayı sonlarında trafiğe açılması için bölgede alt yapı ve asfaltlama çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi'nin güzergah üzerindeki ağaçların zarar görmemesi için nakil çalışmalarına devam ediyor.
YAŞAM Haberi
Urfa’da ağaçlar taşınıyor

Şanlıurfa'da ulaşım sorunlarını ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalara son olarak Çevik Kuvvet Kavşağı ile devam eden Büyükşehir Belediyesi'nin bölgedeki alt yapı ve asfaltlama çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların aksamasının ardından Başkan Zeynel Abidin Beyazgül'ün Ankara temasları sayesinde soruna neşret vuran Büyükşehir Belediyesi ile Çevik Kuvvet Kavşağı kısa bir süre sonra ulaşıma hazır hale getirilecek. 

 

Ağaçlar naklediliyor

Büyükşehir Belediyesi, güzergah üzerindeki ağaçların da zarar görmemesi için nakil çalışmalarını sürdürüyor. Ağaç nakil araçları ile bölgeden alınan ağaçlar ilk olarak yine Büyükşehir bünyesinde faaliyet gösteren meyve fidanlığına getirilerek toprakla buluşturuluyor. Olası durumda şehrin diğer farklı noktalarına da sevk edilebilecek ağaçlar, meyve fidanlığında misafir ediliyor. 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı