Haber Detayı
14 Ağustos 2019 - Çarşamba 09:52 Bu haber 545 kez okundu
 
Ünlü sporcudan Halfeti’de akrobasi şovu
Halfeti Belediyesi’nin Desteğiyle Freerun’un en iyisi Titarenko ilçede şov yaptı.
SPOR Haberi
Ünlü sporcudan Halfeti’de akrobasi şovu

Son yılların en dikkat çeken sporlarından freerun sporunun dünyadaki en iyi temsilcilerinden biri olan RedBull sporcusu Alexander Titarenko, bu kez Halfeti’de nefesleri kesti. Ukraynalı sporcu, büyük bölümü sular altında kalan, ‘’CittaSlow’’ (Sakin Şehir) ünvanına sahip olan Türkiye’nin saklı cenneti Halfeti’de evlerin çatılarından ve binaların arasından atletik hareketlerle geçerek olağanüstü görüntüler yaratan bir performansa imza attı.

 

Unutulmaz anlar yaşandı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ‘Saklı Cenneti’ Halfeti, tüm doğal güzelliğiyle muhteşem bir performansa ev sahipliği yaptı. Son yılların yükselen sporlarından freerun sporunun dünyadaki en iyilerinden RedBull sporcusu Alexander Titarenko, doğal güzelliği ve büyük bölümü sular altında kalan Türkiye’nin tarihi cenneti Halfeti’de boş evlerin çatılarından ve binaların arasından akrobatik hareketlerle geçerek unutulmaz bir performans sergiledi.

 

Minareden sulara atladı

2017 yılında gerçekleştirilen RedBull Art of Motion’da şampiyon olduktan sonra adını tüm dünyaya duyuran, bu sene ise FIG Parkur Dünya Kupası’nda Fransa’da üçüncü olan Ukraynalı sporcu Titarenko, Halfeti’nin su üstünde kalan kısmı kadar su altında kalan olağanüstü güzelliğini de performansına ekledi. Titarenko, adrenalin dolu atlayışları ve cesur geçişleriyle olağanüstü görüntüler oluşturan serisini Halfeti’nin simgesi olan minareden sulara atlayarak tamamladı.

 

‘Halfeti bana ilham verdi’

Halfeti’nin muhteşem atmosferinden çok etkilendiğini dile getiren RedBull sporcusu AlenxanderTitarenko, “Freerun sporcuları sanatçılar gibidir. Şehrin atmosferini hissederek ve doğasının bir parçası olarak, performansımız o şehrin kimliğini yansıtır. Benim de amacım Halfeti’de bunu gerçekleştirmekti. Halfeti’nin benzersiz tarihi dokusuna hayran kaldım ve bu bana ilham verdi. Umarım yine bir gün burda performans gösterme şansım olur” ifadelerini kullandı.

 

‘Tanıtıma önemli katkı’’

Konuyla ilgili açıklama yapan Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak ise ‘’Halfeti ilçemizin tanıtımı ve turizminin gelişmesi için çaba sarf ediyoruz. Turizm alanında yaptığımız düzenlemeler ile Halfeti ilçemizde rekor ziyaretçi sayılarını yaşıyoruz. Son olarak tanıtımımıza katkı noktasında RedBull’un dünyaca ünlü sporcusu Titarenko’nun yaptığı şova destek verdik. İlçemizin tanıtımına önemli bir katkı sağlanmış oldu’’ dedi. 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı