Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 13:23 Bu haber 612 kez okundu
 
Türk Kızılay’ı Şanlıurfa Şubesinden Urfalılara Çağrı!!!!
Türk Kızılay’ı Şanlıurfa Şubesi Covid-19 tedavisinde kullanılan immün plazma bağışını arttırmak amacıyla sosyal medya aracılığıyla bir paylaşımda bulundu.
SAĞLIK Haberi
Türk Kızılay’ı Şanlıurfa Şubesinden Urfalılara Çağrı!!!!

Türk Kızılay’ı Şanlıurfa Şube Başkanlığı Şanlıurfa’da vaka sayı oranlarının her geçen gün bir önce ki günden artış gösterdiğinden vatandaşlara bağış yapmaları konusunda sosyal medya aracılığıyla çağrıda bulundu.

 

Covid-19 salgını dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Şanlıurfa’da da yoğun mücadele devam ederken en büyük güç, Sağlık Bakanımızın ve Bilim Kurulu üyelerimizin almış oldukları kararlar doğrultusunda tedbirlere riayet etmek ve halkın bir birine kenetlenmesidir.

 

Türk Kızılay’ı Şanlıurfa Şube Başkanlığı Covid-19 mücadelesini zaferle kazanan Urfa’da ki vatandaşların immün plazma bağışında bulunarak tedavi bekleyen diğer hastalara umut olma konusunda çağrıda bulundu.

 

 

Türk Kızılay'ı Şanlıurfa Şube Başkanlığı da, Covid-19’a yakalananların tedavisi için, hastalığı atlatan vatandaşlardan immün plazma bağışında bulunma çağrısı yaparak  ‘’30 Eylül-01-02-03 Ekim tarihlerinde Şanlıurfa Kan Merkezinde Plazma alım faaliyeti gerçekleştirileceklerini duyurdu.

 

Türk Kızılay’ı Şanlıurfa Şube Başkanlığı Covid-19 mücadele kapsamında tedavi sonrası başarı kazanan vatandaşlara seslenerek COVID-19’a karşı savaşını kazanan vatandaşların plazmalarını bağışlayarak tedavi bekleyen hastalara umut olmalarını ve Plazma bağışı ile insanlığın kazanacağına vurgu yaptı.

 

Şimdi sıra sende!

 

Plazma Bağışınla İnsanlıkKazanacak

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı