Haber Detayı
25 Eylül 2020 - Cuma 11:09 Bu haber 1474 kez okundu
 
Toru’nun Cenazesi Urfa’ya Getirildi
Gaziantep’te tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesini kaybeden İbrahim Toru’nun cenazesi Şanlıurfa’ya getirildi.
GÜNDEM Haberi
Toru’nun Cenazesi Urfa’ya Getirildi

Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde durumu ağırlaşan Şanlıurfa’nın ünlü İş insanı İbrahim Toru tedavisinin devam etmesi için Gazinatep’te özel bir hastaneye sevk edilmişti. Gaziantep Özel hastanede doktorların yapmış oldukları yoğun müdahalenin ardından Korona virüse yenik düşen İbrahim Toru bu sabah saatlerinde gözlerini hayata yumdu.

 

Şanlıurfa’nın sevilen İş İnsanı İbrahim Toru’nun cenazesi Gaziantep’ten Şanlıurfa’ya Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna konuldu.

 

Rahmetli İbrahim Toru'nun cenazesi İkindi Namazına Müteakip, Eyyüp Peygamber Camisinden Kaldırılacaktır.

 

 

İBRAHİM TORU KİMDİR?

 

1976 yılında Şanlıurfa'da dünyaya gelen Toru, çevresinde çok sevilen ve Şanlıurfa'nın tanınmış simalarından birisiydi. 3 dönem AK Parti İl Başkanlığı yönetiminde yer alan Toru, AK Parti'nin kurucuları arasında yer alıyordu. Şanlıurfa'dan ulusal yayın yapan Kanal Urfa'nın kurucusu olan Toru, aynı zamanda ticaretle de ilgileniyordu.

 

 

İyi derece de Arapça konuşan İbrahim Toru, Ak Parti kurucularının arasında yer alırken aynı zamanda 28. 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Şanlıurfa Bölgesi, 11'nci sıradan millet vekili adayıdır. Toru aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarına da destek oluyor, çalışmalar yürütüyordu.

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı