Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 13:18
 
TMMBMED Viranşehir İlçe Başkanı Belli Oldu
Kısa Adı (TMMBMED) Toplumsal Madde Ve Madde Bağımlılığı İle Mücadele Eğitim Derneği Viranşehir İlçe Başkanlığına Nuri Sarmaca getirildi.
GÜNDEM Haberi
TMMBMED Viranşehir İlçe Başkanı Belli Oldu

Çağımızın en büyük problemi haline gelen madde bağımlılığı, yaşam mücadelesi, özellikle ergenlik döneminin zorlukları ile karşı karşıya gelmelerinden dolayı çocuklarına fazla vakit ayıramama ve ilgilenemeyen aileler, maalesef kötü çevrenin, yanlış arkadaşların, uyuşturucunun kolay temini dolayısıyla çocuklarını bu bataklığa sürükleyerek kurban verdiğinden son derece üzüntü duyan Toplumsal Madde ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Eğitim Derneği (TMMBMED), toplumun kanayan yaralarını sarmak üzere ülke genelinde teşkilatlanmaya devam ediyor.

 

      

 

Toplumsal Madde ve Madde bağımlılığı ile Mücadele Eğitim Derneği (TMMBMED) uyuşturucunun toplumsal etkileri, uyuşturucu kullanma yaşı ve bu tehdidin önüne geçmek için alınması gereken önlemleri kendisinde barındıran Toplumsal Madde ve Madde bağımlılığı ile Mücadele Eğitim Derneği Şanlıurfa İl Başkanı Nusret Öksüz, toplumda bireyleri özelliklede çocukları ve gençleri tehdit ederek bataklığa sürükleyen toplumun kanayan yaralarını sarmak üzere sürekli sahalarda çalışmalarını sürdürüyor.

 

            

 

Günümüzde ciddi bir problem haline gelen özellikle gençler arasında yaygınlaşan madde kullanımının önüne geçebilmek gençleri bu bataklıktan kurtarabilmek adına Toplumsal Madde ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Eğitim Derneği(TMMBMED), yurt genlinde teşkilatlanmaya devam ederken, Zonguldak ilinin de yer aldığı 25 ilde şube açan TMMBMED kollarını sıvadı.

 

            

 

Çalışmalarına aralıksız devam eden TMMBMED, ülkenin çeşitli illerinde temsilcilikler ve şube başkanlıklarını atamaya başladı. Derneğe çok talepler olduğunu ifade eden TMMBMED Genel Başkanı Ersun Yıldız,

‘’ Derneğimize büyük talep var.  Bugün Şanlıurfa il Başkanı Nusret Öksüz Viranşehir ilçemizde TMMBMED İlçe başkanı Nuri Sarmaca Kardeşimize Mazbatasını takdim ederek ilçe başkanlığına getirilmiştir.. İlçe başkanlık görevine gelen Nuri Sarmaca kardeşimiz üye sayısını çoğaltır ve Derneğimiz Türkiye'nin sesi olmaya devam eder. 

 

Toplumun kanayan yaralarını sarmaya başlar.  Gençlerimize sahip çıkmak için kollarımızı sıvadık. Ekibimizle artık sahalara anlara iniyoruz. ‘’ İfadelerini kullandı.

 

 

TMMBMED Genel Başkanı Ersun Yıldız’ın konuşmasının ardından TMMBMED Şanlıurfa İl Başkanı Nusret Öksüz ise ‘’UYUŞTURULMUŞ BİR GENÇLİK DEĞİL, OKUTULMUŞ GENÇLİK İSTİYORUZ’’

Ülkemizin kanayan yarası uyuşturucu illetini sizlerin destekleri ile hep birlikte aşacağız ve gençlerimizi bu bataklıktan kurtaracağız. İfadelerini kullandı.

 

 

 STK başkanları, Belediye Başkan Yardımcısı ve iş adamı Nezih Öztop, İyi Parti ilçe başkanı Süleyman Cebe,  Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yağa. Şehit ve Gazi Sen ilçe başkanı Fehmi Erol ile çok sayıda vatandaşın katılım sağladığı TMMBMED Viranşehir programı TMMBMED Viranşehir İlçe Başkanı Nuri Sarmaca’nın yaptığı konuşma ile son buldu.

 

 

TMMBMED İlçe Başkanı Nuri Sarmaca yaptığı açıklamada ''derneğimize şimdiden yoğun talep ve üye kaydı yapıldı.

 

Başkan Sarmaca, Gençlerimize seslenmek istiyorum Derneğimize katılım sağlamak isteyen arkadaşlarımız varsa bizlere ulaşabilir" dedi.

 

HABER: AYSEL KIRIŞAN

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı