Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 20:13 Bu haber 1427 kez okundu
 
”Teşkilatımız Dava Uğruna 51 Yıllar Daha Ayakta Olacak”
Milliyetçi Hareket Partisi Şanlıurfa İl Teşkilat Başkanı İbrahim Ocakoğlu yazılı bir mesaj yayınlayarak MHP’nin 51.yılını kutladı.
SİYASET Haberi
”Teşkilatımız Dava Uğruna 51 Yıllar Daha Ayakta Olacak”

Milliyetçi Hareket Partisi Şanlıurfa İl Teşkilat Başkanı Ocakoğlu yayınladığı mesajında Türk-İslam davasının temellerinin 9 Şubat 1969 tarihinde Adana’da Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş tarafından atıldığına dikkat çekerek şunları söyledi.

 

Tek gayesi İlay-ı Kelimetullah olan MHP Mekân Cennet Başbuğumuz Alparslan Türkeş tarafından 9 Şubat 1969 yılında Adana’da yeniden Ergenekon’dan çıkış olarak başlatıldı.

 

O günden bugüne Türk –İslam davası uğruna Beş binden fazla şehit vererek Türk-İslam davası bu güne gelmiştir. Hareketimizin mevcut Genel Başkanı, Bilge Liderimiz, Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey' in MHP’nin bu yarım asırlık tarihinde Başbuğumuzun yanı başında inançla elde ettiği siyasi birikimlerini son 23 yıldır, Önce Ülkemiz ve Milletimiz sonra da partimizin lehine aldığı milli kararları nasıl uyguladığını onurlanarak izliyoruz. Ülkesini, Milletini, Devletini ve partisini çok seven bir lidere sahip olduğumuz için Şanı Yüce Allah' a ne kadar şükretsek azdır.

 

Unutulmamalıdır ki; Milliyetçi Hareket; duadır, duruştur dirayettir. Milliyetçi Hareket; ömürdür, onurdur, olgunluktur. Milliyetçi Hareket; akıldır, şuurdur, sabırdır. Milliyetçi Hareket; mağduriyettir, şahadettir. Milliyetçi Hareket; çabadır, çalışmadır, emektir.

 

Bu vesile ile Türk Milleti’nin gönlünde yer bulmuş Nizam -ı Âlem yolunda, Turan’a atılacak her kutlu adımda, daha Nice 51 yıllar dileğiyle davamız da 51 yıllar aynı kararlılıkla devam edecektir.”diyerek sözlerine son verdi.

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı