Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 11:38 Bu haber 693 kez okundu
 
Taban suyu soruna el attı
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, kırsal mahalle gezileri kapsamında ziyaret ettiği Selman Mahallesinin eksikliklerinin giderilmesi için çalışma başlattı.
YEREL Haberi
Taban suyu soruna el attı

Mahalle sakinlerinin mağduriyetini çözüme kavuşturmak için temaslarda bulunan Başkan Kuş, kış aylarındaki aşırı yağmurlardan dolayı su yükselmesinden kaynaklanan sorunun çözümü için talimat verdi. Yağmur suyunun tahliyesi için Büyükşehir ve DSİ ile görüşme yapacağını belirten Başkan Kuş, "Vatandaşlarımızın mağduriyetini bir bir gidereceğiz.” dedi.

 

Merkez ve kırsal mahalle ayrımı yapmadan çalışmaya devam ettiklerini belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, "Geçtiğimiz dönemlerde Selman Mahallemiz çok ciddi sıkıntılar yaşadı. Kış aylarındaki aşırı yağmurlardan dolayı ciddi anlamda su yükselmesi oluyor. Bunun çözümü için ilgili arkadaşlarımızla incelemelerde bulunduk. İnşallah bu yağmur suyunun tahliyesi ile köy halkımızı rahatlatmaya çalışacağız. Bu konu ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül ile istişarelerde bulunacağız, DSİ Bölge Müdürlüğümüz ile istişarelerde bulunacağız ve inşallah el birliği ile Selman halkımızın bu sorununu bir çözüme kavuşturacağız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı