Haber Detayı
18 Haziran 2020 - Perşembe 18:02 Bu haber 1560 kez okundu
 
Soylu Adaletsizliği mi Savunacak Yoksa Adaleti mi..?
31 Mart yerel seçimler sonrası Ceylanpınar Belediye Başkanı olarak koltuğuna oturduktan bir süre sonra mazbatası Yüksek Seçim Kurulu tarafından iptal edilen ve başkanlığı düşürülen Abdullah Aksak döneminde işten çıkarılan işçilerin akıbetinin ne olacağı merak ediliyor.
YEREL Haberi
Soylu Adaletsizliği mi Savunacak Yoksa Adaleti mi..?

31 Mart seçimlerinde AK Parti’den Belediye Başkanı seçilen Abdullah Aksak, çeşitli bahanelerle işçi kıyımına gitmişti.. Aksak, seçimi kazanmasının ardından çalışan işçilerin yerleri değiştirilerek bugüne kadar yapılmayan işlere yönlendirildi. Alın teri ile ekmeğini kazanmak için verilen her işi yapan belediye iççileri adeta kıyımına uğramıştı ve hatta Ceylanpınar’da haksızlığa uğrayarak işlerine son verilen işçiler intihar girişiminde bulunmuştu.

 

Yerel Yönetimler Genel Başkanı Mehmet Özhaseki ve Ak Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Abdullah Aksak döneminde işten çıkarılan 150 işçi için girişim yapacaklarını söylemişti. Ama aradan geçen onca zamana rağmen işçilerin mağduriyeti devam ediyor.

 

Haksızlığa uğrayan ve ne olduğunu bir türlü anlamlandıramayan işçiler mahkemeye başvurarak dava açtılar. Mahkeme kararıyla işçiler haklı bulunarak birçok işçi davayı kazandı. Ancak davayı kazanan işçilerin bir kısmını mazbatası elinden alınan Abdullah Aksak’ın Belediye Başkanlık koltuğuna getirilen Belediye Encümeni Feyyaz Soylu işe almıştı.

 

Haksızlığa uğrayan emekçi 150 işçiden bir kısmı ise 19.06.2020 tarihinde haklarını savunmak için dava açtıkları mahkeme karşısına çıkacak. Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu tarafından yarın görülecek davada kazanan işçilerin işe alınıp alınmaya merak edilirken acaba Feyyaz Soylu adaletten mi yoksa adaletsizlikten mi yana olacak.?????

 

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı