Haber Detayı
07 Aralık 2018 - Cuma 10:30
 
Siverek belediyesinden “peşkeş” iddialarına cevap
Celal Akıl’ın Twitter hesabından “Paşa konakları, Üçgen park, Fettahlı parkı ve gümrük hanı kime peşkeş çekiliyor” iddiasına Siverek belediyesinden yalanlama geldi.
YEREL Haberi
Siverek belediyesinden “peşkeş” iddialarına cevap

Siverek Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Celal Akıl’ın Twitter hesabından “Paşa konakları, Üçgen park, Fettahlı parkı ve gümrük hanı kime peşkeş çekiliyor, şimdiye kadar Siverek belediye bünyesindeydi ne oldu da kiraya verilecek bu seçim arifesinde!!!” Şeklinde yaptığı paylaşımla gerçek dışı bir iddiada bulunmuştur.

 

Celal Akıl’a cevaben;  Paşa Konağı, Üçgen Park, Fettahlı Parkı ve Gümrük Hanı’nın kiraya verilmesiyle ilgili dile getirilen asılsız ve mesnetsiz iddiaların gerçeklik payı bulunmamaktadır.

Paşa Konağı, Üçgen ve Fettahlı parklarının her türlü işletmesi ve denetlenmesi Belediyemize ait olan Belet Et ve Et Ürünleri Kes. İşl. İnş. Hiz. San. ve Tic. Ltd. Şirketi tarafından yapılmaktadır. Söz konusu sosyal tesislerin kiraya verilmesiyle ilgili alınmış karar olmamasına rağmen ‘peşkeş’ iddiası ise ancak iftira ve karalamadır.

 

Gümrük Hanı, 2886 sayılı devlet ihale kanununa göre ilk olarak 2013 – 2014 yıllarında ihale edilmiş göreve geldiğimiz 2014 yılını müteakip 2015 yılı içerisinde kira sözleşmesinin tamamlanmasının ardından açık teklif usulüyle ihale edilmiştir. Yapılan ihaleler kamera kayıtları önünde yapılmıştı.

2015 yılında 3 yıllık olarak ihalesi yapılan Gümrük Hanı’nın kira sözleşmesi 2018 yılında süresi dolmuş yeniden açık ihale usulüyle ihalesi yapılmıştır.

       Söz konusu asılsız ve yalan iddiaları gündeme getirmek suretiyle kurumumuzu yıpratmaya yönelik yapılan algı operasyonlarının hizmet azmimizi kıramayacağının bilinmesini isteriz. Haksız ve gerçek dışı beyanlarda bulunarak iftira niteliğinde paylaşımlarla yer edinmeye çalışanlara halkımız her daim gerekli cevabı vermiştir.

 

-İddia sahibi, iddiasını ispatlamakla mükelleftir!

Söz konusu asılsız iddiaları sosyal medya hesabından dile getirerek, ‘çamur at, izi kalsın’ mantığıyla iftira atanlara hatırlatmak isteriz ki; eğer ispata yönelik bir şey varsa, hukukta kaide şudur, müddeiiddiasını ispatlamakla mükelleftir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı