Haber Detayı
07 Ekim 2020 - Çarşamba 21:04 Bu haber 1717 kez okundu
 
Seyda Molla Bekir Kahraman Vefat Etti
Şanlıurfa’nın manevi liderlerinden en büyük Âlimlerinden irfan Ehli Seyda Molla Bekir Kahraman (85) Gaziantep’te gözyaşlarıyla ebediyete uğurlandı.
GÜNDEM Haberi
Seyda Molla Bekir Kahraman Vefat Etti

Seyda Ş. Muhammed El-Arabkendi Halifelerinden, ömrünü ilim, irfan, tebliğ ve davetle geçiren Seyda Molla Bekir Kahraman (85 ) sabah saatlerinde Gaziantep’te son yolculuğuna uğurlandı.

 

Urfaekspres ve Tv 63 ekibi olarak Merhum Seyda Molla Bekir Kahraman’a Allah’tan rahmet, mekânı cennet, makamını âli, amellerini makbul ,  Kederli aile efradına Sabr-ı cemil ihsan eylemesini diliyoruz….

 

 

Molla Bekit Kahraman Kimdir.???

 

Seyda Ş. Muhammed El-Arabkendi Halifelerinden Seyda Molla Bekir Kahraman, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaklaşık 20 yıl dini görev yaptıktan sonra Hatay Kırıkhan ilçesine yerleşerek yaklaşık 10 yıl da burada dini görevi yerine getirdi.

 

İrfan Ehli Seyda Molla Bekir Kahraman Kırıkhan ilçesinde dini vazifesini yerine getirdikten sonra, hayatının geri kalan kısmını da Gaziantep’e yerleşerek yaklaşık çok sayıda din görevlisi İmam ve binlerce âlim talebe yetiştirerek tamamladı.

 

 

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı