Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 10:30 Bu haber 2863 kez okundu
 
Şanlıurfaspor lige eksi puanla başlıyor
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Şanlıurfaspor'a bir cezada TFF’den geldi. Geçmiş yıllarda alacağı olan futbolculara ödeme yapılmadığı için TFF tarafından Şanlıurfaspor’a -6 puan ceza verildi.
SPOR Haberi
Şanlıurfaspor lige eksi puanla başlıyor

Maddi sorunlar nedeniyle Şanlıurfaspor’da sorunlar devam ediyor. Kulübün birçok yöneticisi maddi tablo nedeniyle bir bir istifa etti. Aynı zamanda borçlar nedeniyle birçok futbolcu kulüple olan sözleşmesini feshederek yollarını ayırdı. Maddi sorunlar nedeniyle kulüp transfer tahtasını açamadığı için futbolcu transferini de gerçekleştiremedi.

 

Geçmiş yıllardan alacakları olan futbolcuların şikayeti üzerine sarı yeşilli ekibe, lige -6 puanla başlama cezasının verilmesi kararlaştırıldı. TFF’nin resmi sitesinde Şanlıurfaspor sıralamada son sırada yer aldı ve kulübe -6 puan cezası verildi.

 

Her ne kadar kulübe ufak tefek maddi yardımlar yapılsa da yaşanan sorunlara çözüm olmadı. Başkan Yılmaz eski futbolcuların alacaklarını ödeyecekleri belirttiyse de bu sözler sadece sosyal medya mesajlarında kaldı.

Öte yandan taraftarlar takıma sahip çıkılmasını isterken, transfer sezonu kapanmadan borçlar ödenmez ise bu ceza -15'a kadar yükselebilir. Bu durum karşısında yönetimin nasıl hareket edeceği ise bilinmiyor.

Kaynak: Urfa Değişim

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı