Haber Detayı
30 Ağustos 2021 - Pazartesi 21:03
 
Şanlıurfa Ülkü Ocaklarından ‘’30 Ağustos’a ‘’ Özel Etkinlik
Şanlıurfa Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99.yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde anma ve kutlama programı düzenledi.
GÜNDEM Haberi
Şanlıurfa Ülkü Ocaklarından ‘’30 Ağustos’a ‘’ Özel Etkinlik

 

 Büyük Taaruz’un başarıyla neticelenmesinin ardından ilan edilen ve zaferi betimleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı bu yılda büyük bir heyecan ve coşku ile ülkenin her bölgesinde çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Şanlıurfa Ülkü Ocakları gençleri, Şanlıurfa Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Cenap Alpay ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla düzenlenen etkinlik Şanlıurfa Ülkü Ocakları İl Başkanlığı binası önünde gerçekleşti.

 

             

 

 Şanlıurfa Ülkü Ocakları İl Başkanlığının düzenlediği etkinlikte Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusunun 26 Ağustos tarihinde başlayıp 30 Ağustosta zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin bu yıl düzenlenen 99.yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk  ve silah arkadaşları portrelerinin ön plana çıktığı bugünün anlam ve öneminin anlatıldığı resim sergisi açıldı.

 

 

 

Düzenlenen etkinlik sonrası Ülkü Ocaklılar tarafından aziz şehitlerimizin ruhlarına Fatiha okunmasının ardından bayrak dağıtımı yapıldı.

 

HABER: AYSEL KIRIŞAN

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı