Haber Detayı
24 Mayıs 2020 - Pazar 17:12 Bu haber 1161 kez okundu
 
Şanlıurfa’nın Köklü Ailesi Sokak Hayvanlarına Sahip Çıktı
Şanlıurfa’nın en eski ailelerinden olan Rızvanoğlu, Tatlı, Tatlıses ailesi sokak hayvanlarına sahip çıktı.
GÜNDEM Haberi
Şanlıurfa’nın Köklü Ailesi Sokak Hayvanlarına Sahip Çıktı

Şanlıurfa’nın en eski ailelerinden olan Rızvanoğlu, Tatlı ve Tatlıses ailelerine mensup gençlerden oluşan bir grup Covid 19 salgını kapsamından sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı süreçte sokak hayvanlarını düşünerek her hafta periyodik olarak başta Balıklıgöl kent platosu içerisindeki ev sahipleri kediler ve güvercinlere yem vererek sokak hayvanlarının beslenmelerini sağlamak amacıyla Halil İbrahim Camii avlusundaki güvercinlere haftalık 35 kilogram buğday, kedilere 3 torba kedi maması dağıtıyorlar.

 

 

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Rızvanoğlu, Tatlı, Tatlıses ailesine mensup İsmail Rızvanoğlu (Tatlı) şunları söyledi.

 

 

Biz Rızvanoğlu, Tatlı ve Tatlıses aileleri olarak gençlerimizle birlikte Covid 19 salgını kapsamında sokak hayvanları yiyecek bulmakta güçlük çektiklerini düşünerek sokağa çıkma kısıtlaması süresince her hafta periyodik olarak sokak hayvanlarına yem vermeyi kararlaştırdık. Bu düşünceyle yola çıkarak her hafta Balıklıgöl kent platosu içerisinde bulunan Hz. İbrahim’in doğduğu mağaranın önündeki güvercinlere 35 kilogram buğday, yine Balıklıgöl kent platosunun müdavimleri olan kedilere 3 torba kedi maması dağıtıyoruz. Öte yandan şehrin muhtelif yerlerinde bulunan sokak köpeklerine de her hafta 3 torba mama veriyoruz. Bu noktada tüm Şanlıurfalı hemşerilerimizi sokak hayvanları konusunda hassasiyete davet ediyoruz. Bunlar sessiz, dilsiz varlıklar hepimiz elbirliği ile sahip çıkalım” diyerek sözlerini tamamladı.

 

HABER:Aysel KIRIŞAN

GÖRÜNTÜ: Mustafa ÇİÇEK

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı