Haber Detayı
01 Ocak 2021 - Cuma 21:49 Bu haber 878 kez okundu
 
Şanlıurfa’lı Genç Siyasetçiye Üst Düzey Görev!!!
Urfa'nın sevilen ismi Şükrü Kırboğa, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Danışmanlığına layık görüldü.
SİYASET Haberi
Şanlıurfa’lı Genç Siyasetçiye Üst Düzey Görev!!!

 

12-12-2019 tarihinde kurulan Gelecek Partisinde Kurucular Kurulu Üyesi olan Şükrü Kırboğa, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun danışmanlığına getirildi.

 

 

Kırboğa, parti kurulduktan sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Politika İzleme Kurulu Başkan Yardımclığının yanında sosyal politikalardan sorumlu başkan yardımcılığını yürüttü.

 

Piktes öğretmenlerinin sorunları, göç personeli işçilerin sorunlarının sorun ve çözüm önerilerini, mülteci ve MEB güvenlikçileri, Dicle AŞ’nın 6 ildeki hukuksuz uygulamaları, Doğu - Güneydoğu mevsimlik işçilerinin sorun ve çözüm önerilerinin raporlarını hazırlayarak aktif bir çalışma yürüten Şükrü Kırboğa, Mardin, Aksaray, Niğde, Kırşehir gibi illeri de ziyaret ederek çeşitli çalışmalarda bulundu.

 

Ankara il başkanlığının istifası üzerine Ankara il başkanlığında teşkilat çalışmasının yanında esnaf STK ve urfalı iş adamlarının ziyaretleri ile gündeme gelen Kırboğa, Gelecek Partisi 1. Olağan kongresinden sonra genel merkez yönetimine girmeyi başararak Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun danışmanlığına getirildi.

 

 

ŞÜKRÜ KIRBOĞA KİMDİR???

1974 yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelen Şükrü Kırboğa, 1992-1993 yılları arasında Kazakistan Almatı Üniversitesi’nde, Rus Dili ve Edebiyatını bitirdi. Rusçayı geliştirdikten sonraki yıl Kazakistan Almatı Üniversitesi, Enerji Yürütme ve Bilgisayar Bilgisi Sistemlerine geçiş yaptı. Türkiye’ye döndükten sonra üniversite eğitimini Elazığ Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliğini tamamladı.

 

Suriye Arap Kabilesi Koalisyonu: Türkiye Koordinasyonunun Başkanlığı gibi STK görevlerinde yer alan Kırboğa,  icra ettiği çalışmaları şu yöndedir;

 

 GÜÇLÜ ENERJİ, Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı 2004-2009

 

ARAPDER: Türk Arap Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanlığı, 2011-2014

 

Geçici Suriye Hükümeti Onursal Üyeliği 2013

 

 ARAPDER Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı SANLIURFA 2012-2014

 

İnsani Yardım Malzemeleri Dağıtımı Türkiye Genel Koordinatörü, Uygulayıcı Partnerler: UNHCR-UNFPA, AB Komisyonu, 2016-2017

 

Tüm Türkiye genelinde 200 bin aileye kışlık giyim yardımı ve 250 bin aileye hijyen kiti dağıtımına katkı sundu.

 

Yerel Belediyeleri Destekleme Programı Şanlıurfa, Hatay, Batman, Kilis, Mardin ve Osmaniye Program Koordinatörü: UNHCR, AB Komisyonu, 2016-2017

 

Şanlıurfa Büyükşehir ve İlçe Belediyelerine toplam 22 Çocuk Parkı Yapımını Destekleme Projesi (Çocuk Parkları Tamamlanmış bulunmaktadır)

 

Harran Belediyesi Çevremizi Temiz tutalım projesi kapsamında çöp kutuları dağıtımı

 

Akçakale ve Harran Belediyeleriyle Birlikte İnsani Yardım Dağıtımı

 

Siverek Belediyesiyle birlikte İnsani Yardım Malzemeleri Dağıtımı

 

Hatay, Batman ve Mardin Valilikler ile birlikte 18 Çocuk Parkı Yapımını Destekleme Projesi

 

Kilis Belediyesine Çocuk Parkları, Kadın Merkezi ve Kışlık Kart Dağıtımı Projesi.

 

Mülteci Himaye Programı Ankara-Şanlıurfa Saha Koordinatörü UNHCR (Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği) ANKARA'da 2014-2015 gibi birçok konferans, proje ve etkinliklerde görev aldı.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı