Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 12:44 Bu haber 730 kez okundu
 
Şanlıurfa'da Camiler Cumaya Hazır
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin; uzun bir aranın ardından belirli kurallar çerçevesinde kılınacak Cuma namazları öncesinde Dergâh Camiinde incelemelerde bulundu.
YEREL Haberi
Şanlıurfa'da Camiler Cumaya Hazır

 

Valilik ve Kaymakamlıklarca oluşturulan Cuma Heyetleri tarafından camilerde yürütülen çalışmaları denetleyen Vali Erin, Balıklıgöl platosunda yer alan ve Şanlıurfa’nın en büyük camilerinden biri olan Dergah Camiinde süren hazırlıkları inceledi.

 

 

On haftanın ardından kılınacak olan Cuma namazı için hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğu bilgisini alan Vali Erin; kılınacak olan Cuma namazlarında, belirlenen kurallara uyulmasının hem bireysel sağlığın korunması hem de toplum sağlığı açısından önemine dikkat çekerek vatandaşların Cumasını tebrik etti.

 

 

29 Mayıs Cuma gününden itibaren camilerin tümü, öğle ve ikindi namazlarında açık olacak. Cuma namazları ise Valilik ve Kaymakamlıklar tarafından belirlenen camilerin avlularında ve bazı açık alanlarda İl Hıfzıssıhha Kurulunun 24 Mayıs 2020 tarihli 62 numaralı kararında duyurulan tedbirler çerçevesinde kılınabilecek.

 

 

Şanlıurfa merkez ve ilçelerde Cuma namazı kılınabilecek cami ve açık alanların listesi, Şanlıurfa Valiliği internet sitesinde yayınlanarak basın ve kamuoyuyla paylaşılmıştı.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı