Haber Detayı
30 Mart 2017 - Perşembe 15:22 Bu haber 6621 kez okundu
 
Şanlıurfa birincisi Yükseliş'ten çıktı
ÖSYM tarafından açıklanan YGS sonuçlarında Yükseliş Koleji öğrencisi Taha Tunçkaşık üç puan türünde Türkiye 24.sü ve Şanlıurfa İl Birincisi oldu.
EĞİTİM Haberi
Şanlıurfa birincisi Yükseliş'ten çıktı

Yükseliş Kolejinde yapılan basın toplantısında Yükseliş Koleji Kurucusu Mehmet Ali Sezer;

“Öncelikle YGS’de başarı gösteren tüm öğrencileri kutluyorum. Bu yılki YGS’nin bizim için ayrı bir önemi var. Öğrencilerimizden Taha Tunçkaşık YGS’de Türkiye 24.sü ve Şanlıurfa İl Birincisi olarak bizlere gurur vermiştir. Tabiki bu başarı kolay olmamıştır. Bu başarı binbir emeğin sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Bu sonsuz emeği esirgemeyen tüm öğretmenlerimize çalışmasıyla herkese örnek olan Taha arkadaşımıza teşekkür etmek istiyorum. Bizler şuna inanıyoruz. Hiçbir başarı kolaylıkla elde edilmiyor. Başarı için emek ve alın teri gerekiyor. Biliyoruz ki başarı mutluluğu da getirir. Mutluluğu ve başarıyı getiren ilk adım hayal kurmaktan geçiyor. Bizlerin de görevi öğrencilerimizin hayallerini onların hayatlarına dönüştürmektir. Unutmayın ki başarı sadece çaba gösterenlere güler. Sizin aracılığınızla öğrencilere son bir şey söylemek istiyorum,  Üniversiteli olma yolunda geride kalan YGS ile ilgili tüm olumsuzlukları unutup haziran ayında girecekleri LYS’ye disiplinli ve planlı bir şekilde çalışmalarına devam etsinler. Bu şekilde hazırlanıldığı zaman başarı kendiliğinden gelecektir. Şimdiden tüm öğrencilere LYS yolunda başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Üç puan türünde Şanlıurfa 1.si ve Türkiye 24.sü olan Taha Tunçkaşık; “öncelikle çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Uzun zamandır emek verdim ve bu şekilde sınava girdim. Bu başarımda öğretmenlerimin çok büyük katkısı olmuştur. Planlı ve verimli çalışmamda onlar hep yanımda olmuşlardır. Her birinin ayrı ayrı tecrübelerinden ve birikimlerinden faydalandım. Onların bu güvenini boşa çıkarmadığım için son derece mutlu ve gururluyum. YGS, üniversiteli olmam için ilk basamaktı. Önümde LYS var, daha iyi bir başarı elde etmek için aynı disiplin içerisinde çalışmaya devam edeceğim. Okulum bana sınava hazırlanmak adına her türlü imkânı sundu. Bu başarıyı elde etmemde bana destek olan aileme ve başta Yükseliş Koleji Yönetim Kurulu olmak üzere emek veren tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı