Haber Detayı
03 Haziran 2020 - Çarşamba 14:10 Bu haber 398 kez okundu
 
Resulayn’da Çıkan Arazi Yangını Sabotaj mı?
Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütlerinin işgalinden arındırılan Resulayn m4karayolu yanında bulunan arazilerde yangın çıktı. Yangının sabotaj sonucu çıkmış olabileceği değerlendiriliyor.
GÜNDEM Haberi
Resulayn’da Çıkan Arazi Yangını Sabotaj mı?

 

Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütlerinin işgalinden arındırılan Resulayn m4karayolu yanında bulunan arazilerde dün öğlen saatlerinde başlayan yangın; hava kararana kadar devam etti. Yangın itfaiye ekiplerinin yoğun çalışmaları neticesinde yaklaşık 6 saatte söndürüldü.

 

Resulayn m4 karayolu yanında meydana gelen yangın rüzgar ve arazinin sarp olması nedeniyle alevleri kontrol altına almak kolay olmayan yangın mevsim normallerinin üzerindeki sıcak hava dalgası ve rüzgârın da etkisiyle hızla yayılan alevler, yerleşim yerleri ve tarım arazilerine sıçradı.

 

 

YPG Bölgesinde 2 Ev Yandı

 

Çıkan arazi yangınında ise YPG’ye bağlı evlerin bahçeleri yanarken 2 ev kullanılmaz hale geldi.

 

 

Sabotaj Şüphesi

 

Yangının sabotaj sonucu çıkmış olabileceği değerlendiriliyor.

 

 

Resulayn m4 karayolu yanında bulunan arazi yangını itfaiye ekipleri tarafından yaklaşık 6 saatte kontrol altına alınarak soğutma çalışması başlatıldı.

 

İlk belirlemelere göre 60 hektar arazi alanı zarar gördüğü belirtilirken zararın boyutu detaylı incelemelerin ardından belli olacağı öğrenildi.

 

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı