Haber Detayı
27 Nisan 2018 - Cuma 06:46 Bu haber 2086 kez okundu
 
Öğrenciler Sınav Kaygısını Akupunktur İle Atlatıyor
Eyyübiye Kaymakamı Adem Ünal ve Akupunktur Uzmanı Dr. Faruk Öncel Eyyübiye Halk Eğitimi Merkezi’nde verilen Destekleme ve Yetiştirme Kursu öğrencileri ile buluştu.
SAĞLIK Haberi
Öğrenciler Sınav Kaygısını Akupunktur İle Atlatıyor

Akupunktur ile konsantrasyon, unutkanlık, alaka kuramama, stres, kaygı ve negatif etkinin ortadan kaldırılması için öğrencilere destek olmayı amaçlayan çalışma yeni bir çalışma başlatıldı.

 

Çok ince iğnelerin vücuttaki tanımlı noktalara batırılması ile gerçekleştirilen tamamlayıcı tıp uygulamalarından biri olan akupunktur ile öğrencilerin başarısına katkı sağlanması hedefleniyor.

 

“Geleneksel tıptan faydalanmak istiyoruz”


Çalışmanın ilk defa Eyyübiye Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldığını söyleyen Kaymakam Ünal “ Eyyübiye Halk Eğitimi Merkezi’mizde sınavlara hazırlanırken sizinle ilgili olarak Akupunktur Uzmanı Dr. Faruk Öncel ile bir proje yapalım dedik. Öğrencilerin başarısına katkı sağlamak için uygulama yapalım diye çalışma başlattık. Başarılı olursak ise diğer alanlarda da çalıştığı halde derslerde başarısız olan sınavları geçemeyen arkadaşların daha başarılı olmaları için katkıda bulunalım istedik. Kurslarımıza ilave olarak geleneksel tıbbın faydalarından yararlanmalarını istiyoruz. İlk defa burada gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki sınavlardan sonra devam ettirerek öğrenciler üzerinde yaptığımız akupunktur tedavisini sınavlara ve derslere nasıl katkısı olduğunu takip edeceğiz. Başarılı bir sonuç elde edersek yaygınlaştırmaya devam edeceğiz. Doktorumuza teşekkür ediyorum, bunun size ve ailenize mutluluklar getirmesini diliyorum. Başarınıza başarılar katmasını diliyorum” diye konuştu.

 

“Kaygı ve negatif etki kalktığında başarı yüzde 30 artar”

 

Ünal’dan sonra yaptığı çalışma hakkında bilgi veren Akupunktur Uzmanı Dr. Faruk Öncel ise ”Eyyübiye Kaymakamı Adem Ünal Bey ile beraber yaptığımız çalışmada insanların, öğrencilerin üniversite sınavına hazırlanırken başarılı olması, onların eğitimleri ile beraber daha başarılı bir gelecek sağlamalarına katkıda bulunmak amacıyla buradayız. Öğrencilerin önlerindeki bazı bariyerlerin kaldırılması, olanaklar oluşturulduğu zaman kimse bu öğrencilerimizi tutamaz. Size destek olmak amacıyla buradayız. Konsantrasyon yani dikkatin dağılması, hafızada kalmayış, unutkanlık, alaka kuramama, stres, günlük yorgunluklar, mutsuzluklar, gerilim, kaygı ve negatif etkinin ortadan kaldırılması için öğrencilere destek olacağız. Bu problemler yenildiği zaman okuduğunu iyi anlayan, anladığını kolay çözen bir öğrenci durumuna gelinirse başarının yüzde 30 artacağını görebiliyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı