Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 12:28 Bu haber 1054 kez okundu
 
Müdür Turğut: Başarı için etkili iletişim şarttır
Viranşehir ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 eğitim vizyonu kapsamında öğretmenlerin öğrencilerle daha iyi iletişim kurması amacıyla iletişim günleri düzenliyor.
EĞİTİM Haberi
Müdür Turğut: Başarı için etkili iletişim şarttır

Karacadağ Kalkınma Ajansının destekleriyle ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlen “Önce öğretmen önce iletişim” isimli projede TRT’nin eski spikeri Jülide Sönmez, 5 gün boyunca öğretmenlere iletişim ve diksiyon semineri verecek.

2023 eğitim vizyonuna uygun çalışma sürdüren Viranşehir Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmen-öğrenci ilişkisini de geliştirerek, eğitimdeki başarısını üst sıralara taşımayı hedefliyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turğut, Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın da destekleriyle spiker ve diksiyon eğitimcisi Jülide Sönmez’i ilçeye getirerek, öğretmenlere diksiyon ve iletişim semineri verdi. 5 gün boyunca devam edecek iletişim seminerinde, öğretmenlerin iletişim becerileri artacak, bununla birlikte öğretmen-öğrenci arasındaki iletişim daha da güçlenecek.

İlçedeki Hadi Kutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen iletişim seminerine katılan ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turğut, iletişimin önemine vurgu yaparak, bu iletişim seminerlerinin öğrenci-öğretmen ilişkisinde önemli rol oynadığını ifade etti.

Çoğunluğunu göreve yeni başlayacak olan öğretmenlerin oluşturduğu iletişim seminerinde Jülide Sönmez iletişimin temel kuramlarını anımsatarak, etkili iletişimin nasıl geliştirilebileceğine yönelik eğitim verdi. İletişim seminerleri 6 Eylül Cuma günü sona erecek.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı