Haber Detayı
08 Mart 2020 - Pazar 16:06 Bu haber 870 kez okundu
 
Motoruha Şehitler İçin Kontak Açtı
Urfalı motor severler bu sefer şehitler ve Bahar Kalkanı operasyonunda görev alan askerlerimiz için kontak açıp şehir turu yaptılar.
GÜNDEM Haberi
Motoruha Şehitler İçin Kontak Açtı

Şanlıurfa’da yüzlerce motoruha grubu üyesi, şehitler için oluşturdukları konvoyda caddeleri gezerek motosikletler mehter marşı eşliğinde korna çalıp Türk Bayrakları açtı.

 

Şanlıurfa’da Motoruha grubuna üye motosikletliler şehitler için konvoy oluşturup şehir turu yaptı. Mehter Marşı eşliğinde korna çalıp Türk Bayrağı açan çok sayıdaki motosikletli guruba vatandaşlar da destek verdi. 18 Mart Meydanı (Abide Kavşağı) nda başlayan konvoy, Balıklıgöl’e kadar sürdü. Şehrin en işlek caddelerinde tur atan motosikletli gurup daha sonra başladıkları noktaya geri döndü. Motoruha Motosiklet Grubu adına bir açıklama yapan Başkan Mehmet Turan," Maneviyatı yüksek bir amaç için burada toplanmış bulunuyoruz.

Bugün yapıyor olduğumuz konvoy Bahar Kalkanı Harekatı motoruha motosiklet grubu olarak ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu günlerde ordumuzun Suriye’de yapmış olduğu Bahar Kalkanı Harekatı’na destek vermek amacıyla bu Bayraklı ve anlamlısı gerçekleştirmekteyiz.

 

Bugüne kadar kaybettiğimiz tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin kendilerine ve yakınlarına yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz Rabbimizden ordumuzun yolunu açık ve muzaffer eylesin. Türk Milleti olarak Kolluk Kuvvetlerinin her zaman aynındayız.

 

Buradan Sayın Valimiz Abdullah Erin’e Vali yardımcılarından İsmail Çetinkaya Vali Yardımcısı Karaköprü ilçe kaymakamımız Ufuk Akıl’a Türk Motosiklet Grubuna Motoruha grubu ile birlikte hareket ettiği için Gaziler ve şehitler Derneği ile teşekkür ederiz. Göbeklitepe  ve Medeniyetin beşiği olan Şanlıurfa'dan herkese selamlar." diye konuştu.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı