Haber Detayı
23 Eylül 2021 - Perşembe 16:09
 
Minik Gamze, Az Kalsın Doktor Kurbanı Oluyordu
Şanlıurfa’da vücudu yanan ve babası tarafından hastaneye götürülen minik çocuk, doktorun yetersiz tedavisi yüzünden günlerce acı içinde kıvranırken, doktorların gerekli tedaviyi uygulamaması babanın yüreğindeki acıyı ikiye katlayarak isyan ettirdi.
SAĞLIK Haberi
Minik Gamze, Az Kalsın Doktor Kurbanı Oluyordu

Olay, Şanlıurfa Haliliye ilçesinde meydana geldi.

 

Edinilen bilgiye göre, Ahmet Yesevi mahallesinde ikamet eden 4 yaşındaki Gamze A., abisi ile markete gittiği esnada, fırının söndürmeden çöp konteynırın yanına döktüğü külün içine düştü.  Düşmenin etkisiyle minik kızın vücudu küle temas ettiği yerlerde 1.2.ve 3. Derecede yanıklar oluştu. Vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan çocuk, babası tarafından Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye ek binasına götürüldü.

 

                          

 

BABANINTALEBİ RET EDİLDİ

 

Hastanenin acil polikliniğinde tedavi altına alınan minik kız, acilde bulunan doktor tarafından yanık ile ilgili bilgi vermesinin akabinde ilaç yazarak taburcu edildi.

 

Minik Gamze’nin yakınları, çocuğunun hastanede yatıp gerekli tedavi görmesini istemelerine karşı Doktor ‘’Birinci ve ikinci derecede oluşan yanıklara yatış gerekmez’’ diyerek ailenin bu talebini kabul etmedi.

 

                            

 

ŞANLIURFA HASTANESİNE NEDEN YATIŞI YAPILMADI?

 

4 gün de bir Gamze’yi pansumana götüren acılı aile, olayın 13. Gününde minik kızın kalça ve ayaklarındaki yanıkların çok kötü bir hal aldığını fark etmeleri üzerine aile Gamze ‘yi Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinin Yanık Merkezine götürdü. Tıp Merkezinde Gamze’yi Prof Dr. Mehmet Demircan muayene ederken Emircan aileye ‘’Bu hastayı neden Urfa’da hastaneye yatırmadınız.? Bu hasta evde nasıl tedavi gördü? Minik Gamze’yi hemen ameliyata almalıyız.’’  dedi.

 

Turgut Özal Tıp Merkezinde yatışı yapılan minik kız, bir gün sonrasında ameliyata alındı. Başarılı geçen ameliyat ile yanıkları büyük oranda iyileşen Gamze’nin vücudu her geçen gün biraz daha iyiye gidiyor.

 

                         

 

BABANIN SÖZLERİ YÜREK DAĞLADI: SAĞLIK SKANDALINA YETKİLİLER BİR EL ATSIN

 

Kızı ile birlikte yüreği yanan baba, kızının acılar içinde kıvranarak ağlama seslerini konu komşu duymasın diye pencere ve kapılarını kapattığını belirten acılı baba Şevke A., doktorun kendilerine söylediklerini harfiyen uyguladıklarını ve yazmış olduğu ilacı piyasada bulamayınca internette yaptığı araştırmalar sonucu bulduğunu ancak o ilaçların da kızının yanıklarına fayda etmediğini belirten baba, çok şükür kızım şuan iyiye gidiyor. Bu sağlık skandalına yetkililer bir el atsın. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, valimiz Abdullah Erin, İl Sağlık Müdürümüz Mehmet Gülüm’e sesleniyorum.

 

DEMEK Kİ BASİT YANIK DEĞİLMİŞ

 

Şimdi yetkililere şu soruyu sormak istiyorum diyen baba Şevket A., İleri derecede yanıkları olan bir çocuğun neden hastaneye yatışı yapılmıyor?

 

 Diyelim ki hastaneye yatışı yapılmayacak derecede basit yanıklar varsa benim hastam 13 gün sonra neden ameliyat ediliyor?

 

Hastane yönetimi konu ile ilgili araştırma başlattığı öğrenildi.

 

                         

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı