Haber Detayı
06 Ekim 2020 - Salı 16:25 Bu haber 447 kez okundu
 
MHP Genel Başkanı Bahçeli, ‘’Ermenistan Katil Bir Devlettir’’
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin parti grup toplantısında konuşmasında ‘’Ankara ile Bakü Turan ülküsünün suyu aynı havzada toplanan kaynağı bir olan iki çağlayandır. Amacımız birdir, anımız birdir, adımız birdir’’ ifadelerini kullandı.
SİYASET Haberi
MHP Genel Başkanı Bahçeli, ‘’Ermenistan Katil Bir Devlettir’’

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Parti Grup toplantısında yaptığı konuşmada şu sözleri vurguladı:

 

AZERBAYCAN İLE BİR MİLLET GÖVDESİNİN AYNI KOLLARI İKİ AYRI KOÇBAŞIYIZ

 

Bizim millet anlayışımız, kardeşlik algımız zamanlar üstüdür, kapsayıcı, bütünleştirici ortak bir kültür ve inanç kaynağından aynı geçmişi paylaşma e ortak bir geleceğe taşıma hedefinden beslenmektedir.

 

Azerbaycan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti devlet tanımı itibariyle ayrı olabilir. Coğrafyalarımız farklı da olabilir. Ama biz bir millet gövdesinin aynı kolları iki ayrı koçbaşıyız. BİZ TÜRK MİLLETİYİZ… Ankara ile Bakü Turan ülküsünün suyu aynı havzada toplanan kaynağı bir olan iki çağlayandır. Amacımız birdir, anımız birdir, adımız birdir, mensubiyet sancağımız BÜYÜK TÜRK MİLLETİ’ dir. Karabağ’da akan gözyaşı bizim göz pınarlarımızın süzülen kahırdır. Biz zalimin ateşi ile yere damlayan soydaş kanı aynı zaman da hepimizden sızan kandır. On yıllardır, işgal altında inim inim inleyen Dağlık Karabağ ve yedi reyonu; yani Kelbecer, Laçin, Kubatlı, Ağdem, Fuzuli, Cebrail, Zengilan iliklerine kadar Türk’tür, Türk’ün yurdudur. Can Azerbaycan’ın helali hakkıdır. Soydaşlarımızın derdi derdimiz, hasmı hasmımız, zaferi zaferimizdir. Bir kere yükselen bayrak bir daha inmeyecek diyorsak inmeyecektir, indirmeye kalkışan bunun bedelini canıyla ödeyecektir.

 

TÜRKLÜĞE KEFEN BİÇMEK İSTEYENLERİN ŞAKAĞINI SIKACAK İRADEMİZ HAMD OLSUN VARDIR

 

Terör devleti olan Ermenistan 27 Eylül 2020 Pazar sabahı yalnızca Azerbaycan’a değil, Türkiye’ye ye de saldırmıştır. Şehit olan soydaşlarımızın cenazesi gıyaben hepimizin evinden çıkmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi insan-millet-devlet-tarih prizmasından gelişmelere baktığında zulme uğrayanı öz be öz kardeşleri olduğunu görmektedir. Biz iki devlet olsak da yeri gelirse aynı bayrak altında toplanır.

 

Türklüğe kefen biçmeye çalışan ne kadar zalim varsa hepsine karşı aynı sipere gireriz. Şakamız yoktur, fakat işgalcilerin şakağını sıkacak irademiz hamd olsun vardır, hatta sefer için tetikte beklemektedir.

 

ERMENİSTAN KATİL BİR DEVLETTİR

 

Ermenistan katil bir devlettir. Türk Milletini düşman olarak bellemiştir. Bu ilkle ve ilkesiz ülkeye yapılan tembihte bu şekildedir. Erivan yönetimi maşadır, emperyalizmin Güney Kafkasya’da oynatılan yılan başlı kuklasıdır.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı