Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 09:33 Bu haber 588 kez okundu
 
Küçükbaş Hayvan Hırsızlarına Operasyon
Şanlıurfa Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklama da Viranşehir ilçesinde küçükbaş hayvan hırsızlığı yapan 3 kişi düzenlenen operasyona yakalandığı bildirildi.
ASAYİŞ Haberi
Küçükbaş Hayvan Hırsızlarına Operasyon

Valilik Basın ve Halk İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklama da şu ifadelere yer verildi. "Viranşehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülmekte olan örgütlü olarak işlenen Hayvan Hırsızlığı soruşturması kapsamında, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, yapılan istihbari çalışmalar ve araştırmalar neticesinde;

 

05 Mart 2020 tarihinde, Viranşehir İlçesi mülki sınırları içerisinde H.E. isimli şahsa ait (120) adet küçükbaş hayvanın (koyunun) çalınması olayı ile ilgili olarak, örgütlü bir şekilde hayvan hırsızlığı suçunu işleyen suç örgütüne; 05 Mart 2020 tarihinde icra edilen operasyonlarda; R.D. T.D. ve A.A. isimli (3) şüpheli gizlendikleri yerlerden yakalanarak gözaltına alınmıştır.

 

Şüphelilerden; (2)’si tutuklanmış olup (1)’i ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.

 

Şüphelilerin yapılan sorgulamaları sonucu çalınan (120) adet küçükbaş hayvan bulunarak sahibi H.E.’ye teslim edilmiştir.” denildi.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı