Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 13:56 Bu haber 925 kez okundu
 
Kişisel gelişim programlarına yoğun ilgi
Harran Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Üyesi İbrahim Yenigün’ün hazırlayıp uyguladığı ‘Otoyola Girmeden Son İstasyon’ adlı kişisel gelişim programı, Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanlığı kurum çalışanlarının ardından TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu’nda da ilgiyle izlendi.
EĞİTİM Haberi
Kişisel gelişim programlarına yoğun ilgi

‘Otoyola Girmeden Son İstasyon’ programlarına yoğun ilgi gösterildi. Kişisel gelişimin son yıllarda insanların büyük merakla takip ettiği programlar arasında bulunduğuna dikkat çeken Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Üyesi İbrahim Yenigün, bu gibi programların sürekli olarak devam etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Beğeni toplayan programla ilgili bilgiler veren İbrahim Yenigün şunları paylaştı: “Hayata dair önemli mesajları, biraz sıra dışı ancak oldukça etkili ve son derece keyifli bir metotla paylaşmış olduk. Programın isminden de anlaşılacağı üzere; Hepimiz bir hayat yolculuğunda yol almaya devam ediyoruz. Ancak yoğun yaşam şartları veya rutin yaşananlar bazen bizleri enerjisiz ve mutsuz kılabiliyor. Dolayısıyla bizleri bu düşüncelerden uzaklaştıracak, bazen farkındalığı adına giderek daha az önemsediğimiz bazı değerlerimizi tekrar hatırlatacak, kendimizle baş başa kalabileceğimiz, istasyonlarda gerçekleştirilen molalar misali zaman dilimlerine ihtiyaç duyuyoruz. Bu düşüncelerden hareketle hazırlayıp, katkı sağlamayı hedeflediğimiz programda, değişik sürpriz bölümlerle yaşama dair her zaman hatırlanması gereken değerlerimizi, mutluluk ve başarı formüllerimizi aktarmaya çalışıyoruz. Böylece katılımcılarımızın, yüksek özgüvenli, dinamik ve motive olmalarını amaçlıyoruz.”

Vergi Dairesi Başkanı Cemal Demir, oldukça verimli geçen programdan dolayı duydukları memnuniyeti ifade ederek, programın kurum çalışanlarına önemli katkılarda bulunacağına inandığını söyledi.

İzleyenlerin oldukça farklı ve ilgi çekici olarak nitelendirdikleri program, bugüne kadar gerek resmi gerekse özel kurum, kuruluş, şirket, vakıf, dernek ve üniversite toplulukları dahil olmak üzere 45 bini aşkın katılımcıya ulaştı.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı