Haber Detayı
10 Nisan 2017 - Pazartesi 11:29 Bu haber 1302 kez okundu
 
Kentsel Dönüşümde 50 milyonluk bedel
6 Adet İş Yeri, 88 Adet Ofis ve 463 Adet Dükkan İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi işini kapsayan 50 milyon lira bedelli ’Şanlıurfa Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nde 1. Etap çalışmaları sürüyor. Süre uzatımı alan yapımcı firma işi sonbahara doğru bitirmeyi planlıyor
GÜNDEM Haberi
Kentsel Dönüşümde 50 milyonluk bedel

Şanlıurfa'da eski hal pazarı arsası üzerinde geçen  yıl başlarında startı verilen Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap 1. Bölüm inşaatı için yapımcı firmaya tanınan süre uzatıldı. Bu yıl sonbahar aylarına kadar bitirilmesi hedeflenen İnşaat işlerinin 50 milyon liraya mal olacağı bildirildi. 


TOKİ, ihaleyi 2015 yılı Mart ayında yapmasına rağmen, inşaat çalışmaları 1 yıla yakın bir zaman gecikmeden sonra başlamış, yetkililer bunu projenin revize edilmesine bağlamıştı. 

 


Büyükşehir Belediyesi'nin talepleri doğrultusunda yeniden şekillenen proje tam hız devam ediyor.  'Şanlıurfa Merkez Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etap 6 Adet İş Yeri, 88 Adet Ofis ve 463 Adet Dükkan İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi' olarak adlandırılan projenin bölgede zaten yoğun olan trafik akışını daha da arttırması bekleniyor. 
 

2. ETAP HAZIRLIKLARI
TOKİ Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi‘yle birlikte  ’Eski Sanayi Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Etap işi‘ne de bu ay içinde start vermeyi planlıyor. 
Bu amaçla işyerlerini boşaltmaları yönünde esnafa verilen süre bu hafta içinde dolacak. 
Kentsel Dönüşüm, Valilik çevresinde bulunan Oto Galericilerine ait işyerlerini de içine alıyor.  Burada çalışmalar Akabe'deki Oto Galericiler Sitesi projesi tamamlandıktan ve işyerinin yıkımı tamamlandıktan sonra başlayacak. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı