Haber Detayı
02 Aralık 2020 - Çarşamba 15:23 Bu haber 537 kez okundu
 
Kaymakam Metin Esen’den Bilgilendirme: TSKGV’nin Amacı
Haliliye İlçe Kaymakam Metin Esen kısa adı TSKGV olan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.
GÜNDEM Haberi
Kaymakam Metin Esen’den Bilgilendirme: TSKGV’nin Amacı

Haliliye İlçe Kaymakam Metin Esen, TSKGV’nin amacı, misyonu ve vizyonu hakkında bilgileri kamuoyuna sundu.

 

Amacı:

 

TSK Güçlendirme Vakfı; 17 Haziran 1987 tarih ve 3388 sayılı Kanuna uygun olarak kurulmuş ve 26 Eylül 1987 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır. Vakfımız özel yasa ile kurulmuş, özü savunma sanayi olan ilk ve tek Vakıftır.

 

 

Yönetimi:

 

Vakfın Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Heyetin diğer üyeleri, Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Milli Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı, Savunma Sanayi Başkanı’dır.

 

 

 Misyonu:

 

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı senedine göre Vakfın amacı; milli harp sanayiimizin geliştirilmesi, yeni harp sanayi dallarının kurulması, harp silah, araç ve gereçlerinin satın alınması suretiyle Türk Silahlı Kuvvetleri'nin savaş gücünün artırılmasına katkıda bulunmak üzere milletimizin maddi ve manevi desteğini sağlamaktır.

 

Esas amaçlarından biri de, Türk Milleti ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasındaki gönül bağını devam ettirmek olan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı, kuruluşundan bugüne kadar Büyük Türk Milletinin bağışlarıyla yarattığı değerin, kuruluş amacımıza uygun olarak kullanılması ve aziz milletimizin bağışladığı her bir kuruşun, tarihimizden gelen milli anlayışımız ile örf ve adetlerimize uygun olarak Silahlı Kuvvetlerimizin güçlenmesi amacıyla kullanılması en büyük çabamızdır.

 

 

Vizyonu:

 

Vakıf Bağlı Ortaklıkları olan ve savunma sanayiimizin amiral gemilerinden ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, İŞBİR ve ASPİLSAN ülke ekonomisine doğrudan katkı sağlarken, milli projelere verdiği destekle de savunma sanayiinde dışa bağımlılığı en aza indirmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 

                                                                      

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı